Home Kategorie News PILNE. Rząd podjął decyzję o odwołaniu imprez masowych w kraju.
4.85K

PILNE. Rząd podjął decyzję o odwołaniu imprez masowych w kraju.

PILNE. Rząd podjął decyzję o odwołaniu imprez masowych w kraju.

Rząd podjął właśnie decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce. Jarosław Gowin poinformował też, że rząd rozważa tymczasowe zawieszenie zajęć na uczelniach.

– „Koronawirus to realne zagrożenie, Światowa Organizacja Zdrowia proponuje podjęcie radykalnych działań ograniczających możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. Chcemy zapobiegać raczej, niż leczyć. W Hiszpanii w ciągu tylko jednej doby odnotowano 400 nowych przypadków, wszyscy widzimy, co się dzieje we Włoszech. To nasi sąsiedzi” – mówił premier Morawiecki, tłumacząc wtorkową decyzję.

Wyjaśnił też, że rząd podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych w kraju zgodnie z definicją ujętą w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych.

– „To krok, który wprowadzają Francja i Niemcy. Francja i Niemcy przyznają, że (w ich przypadku – red.) jest to krok podjęty za późno. Chcemy zachowywać się jak najbardziej odpowiedzialnie. Chcemy być mądrzy przed szkodą, a nie po szkodzie” – mówił premier.

We wtorek rano decyzję o zawieszeniu wszystkich wydarzeń z udziałem co najmniej 100 osób podjęli też Czesi. Od jutra w Czechach zamknięte będą też szkoły podstawowe i ponadpodstawowe.

To może Cię zainteresować:  Na Ukrainie wykopano ponad 600 grobów „na zapas”. Takie miejsce pochówku daje do myślenia.

– „WHO zaleca środki radykalne, jesteśmy w sytuacji lepszej niż inne kraje – we Francji, Hiszpanii, Niemczech wzrost z dnia na dzień jest o kilkaset osób. W Polsce mamy 18 przypadków. Wiemy, że ten wirus, szczególnie u osób starszych, może być groźny. Zróbmy wszystko, by spowolnić jego rozprzestrzenianie” – dodał minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Mariusz Kamiński przypomniał również, że od poniedziałku na granicy w pięciu miejscach funkcjonują punkty kontroli sanitarnej.

– „Stwierdzono kilka przypadków niepokojących, gdzie podróżni mieli powyżej 38 stopni gorączki. Dziś rozszerzamy zakres kontroli sanitarnej na granicach. Cała granica wschodnia, w stu procentach wszyscy przekraczający granicę, będą poddani kontroli. Patrole sanitarne pojawią się też przy granicy niemieckiej” – poinformował szef MSWiA.

Dodał również, że kontrola sanitarna obejmuje pasażerów promów i podróżnych Intercity.

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz