Home Kategorie News Jacek Kurski oficjalnie odwołany z funkcji prezesa TVP.

Jacek Kurski oficjalnie odwołany z funkcji prezesa TVP.

Jacek Kurski oficjalnie odwołany z funkcji prezesa TVP.

Rada Mediów Narodowych odwołała właśnie Jacka Kurskiego ze stanowiska Prezesa Zarządu Spółki „Telewizja Polska” Spółka Akcyjna. Uchwała została opublikowana na stronach Sejmu.

W komunikacie opublikowanym na stronie sejmu podano, że RMN uchwałą z dnia 9 marca 2020 „odwołuje Jacka Kurskiego ze stanowiska Prezesa Zarządu Spółki „Telewizja Polska” Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie”. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Portal Onet nieoficjalnie podał, że pełniącym obowiązki szefa TVP zostanie Maciej Łopiński.

Według informacji portalu, decyzja rady nadzorczej pojawi się jeszcze dziś. Łopiński miał być przeciwny usunięciu Kurskiego z fotela prezesa.

W piątek wieczorem Andrzej Duda ogłosił, że podpisał nowelę ustawy o radiofonii i telewizji i ustawy abonamentowej przyznającą w 2020 rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł dla TVP i Polskiego Radia. Niedługo przed konferencją Jacek Kurski ogłosił, że „w imię dobra Telewizji Polskiej oddaje się do dyspozycji prezydenta”.

W briefingu w Pałacu Prezydenckim wziął też udział przewodniczący Rady Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański. Podziękował prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu za „prowadzenie Telewizji Polskiej w trudnych warunkach na rynku medialnym”, po czym poinformował o zarządzeniu głosowania Rady Mediów Narodowych nad jego odwołaniem. Czterech z pięciu członków Rady wtedy zagłosowało za odwołaniem Kurskiego.

To może Cię zainteresować:  Żenujący poziom telenauczania dla dzieci. TVP tłumaczy się z błędów merytorycznych.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz