Home Kategorie Zdrowie 27 osób nie żyje po spożyciu alkoholu. Chcieli w ten sposób pokonać koronawirusa.

27 osób nie żyje po spożyciu alkoholu. Chcieli w ten sposób pokonać koronawirusa.

Leczenie koronawirusa metanolem? To kłamstwo, które zagraża zdrowiu i życiu ludzi. Niestety aż 27 osób poniosło śmierć po spożyciu skażonego alkoholu, który miał pomóc leczyć wirusa.

Do wstrząsającego wydarzenia doszło w Iranie, w którym do tej pory z powodu COVID-19 zmarło 237 osób. W kraju sprzedaż i spożywanie alkoholu jest całkowicie zabronione. Nic dziwnego, że ludzie próbują wytwarzać napoje wysokoprocentowe na własną rękę.

To wiąże się z ogromnym ryzykiem dla zdrowia, bo często alkohol produkowany w domowych warunkach zawiera zanieczyszczenia w postaci metanolu.

Jak podaje agencja IRNA w wyniku wypicia metanolu w prowincji Chuzestan zmarło 20 osób. 7 poniosło śmierć w prowincji Alborz. Szpitale poinformowały, że w stolicy Chuzestanu, Ahwaz do szpitala trafiło 218 osób. Przyczyną było zatrucie alkoholem.

To może Cię zainteresować:  Dżuma w Chinach. Rząd wprowadza kolejne obostrzenia.

Zastępca prokuratora prowincji Alborz powiedział, że ludzie wypili metanol ponieważ, przeczytali w Internecie, że jest on skuteczny w walce z koronawirusem.

– „Zostały wprowadzone w błąd przez publikacje internetowe o rzekomo korzystnym wpływie spożycia alkoholu na walkę z koronawirusem.”

Oficjalne dane podają, że w Iranie zakażonych koronawirusem jest ponad 7 000 osób, a Iran, po Chinach i Włoszech, jest jednym z najbardziej zainfekowanych tym wirusem miejsc na świecie. Z powodu choroby Covid-19 zmarło tam już 237 osób.

To może Cię zainteresować:  Pozbądź się zapalenia stawów i rwy kulszowej dzięki tej prostej sztuczce. Działa lepiej niż tabletki.

Irańskie media publikują informacje, w których donoszą, że epidemia koronawirusa została wywołana przez Stany Zjednoczone lub Izrael i jest bronią biologiczną. Uważają, że naukowcy pochodzący z tych dwóch krajów opracowali koronawirusa w tajnym laboratorium.

Jazda off-road ze szkoleniem
Jazda off-road ze szkoleniem
199,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Jazda off-road ze szkoleniem i nagraniem od 199,99 zł oraz bonem rabatowym i więcej od Beskidzkie4x4

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz