Home Kategorie Ludzie Księżna Camilla będzie królową? Podjęła zaskakującą decyzję.

Księżna Camilla będzie królową? Podjęła zaskakującą decyzję.

Księżna Camilla będzie królową? Podjęła zaskakującą decyzję.

Księżna Camilla podjęła zaskakującą decyzję dotyczącą przejęcia tronu przez księcia Karola. Co postanowiła?

Królowa Elżbieta II to najdłużej panująca monarchini Wielkiej Brytanii. Do mediów od czasu do czasu trafiają informacje o jej abdykacji, ale ona póki co rezygnować nie zamierza i nadal pojawia się podczas ważnych spotkań i wydarzeń, reprezentując interesy swojego kraju.

Nie jest tajemnicą, że od dawna w brytyjskich mediach toczy się dyskusja, kto powinien ją zastąpić. Mimo iż kolejny w kolejce jest książę Karol, coraz częściej mówi się, że zamiast niego rządzić może jego syn, książę William. Podobno tak chciałaby królowa. Czy jej plany zostaną zrealizowane?

Niekoniecznie. W Wielkiej Brytanii istnieje wiele przepisów dotyczących sukcesji tronu. Wszystkie pochodzą od Parlamentu, nie monarchy. Elżbieta II, choć jest bardzo szanowana w kraju, nie jest wszechmocna. Nie ma prawa wybierać następnego króla ani królowej.

To może Cię zainteresować:  W rodzinie Królikowskich zmiany. Antek zdobył się na piękny krok.

Nic więc dziwnego, że Karol i Camilla podejmują decyzję, które będą kluczowe w momencie, w którym mężczyzna zasiądzie na tronie. Okazuje się, że księżna nie otrzyma tytułu Królowej, zamiast niego będzie tytułować się jako Księżniczka Małżonka, co niedawno potwierdził Clarence House.

– „Zamiarem jest, aby księżna była znana jako Księżniczka Małżonka, kiedy książę przystąpi do tronu. Zostało to ogłoszone w momencie ślubu i absolutnie nic się nie zmieniło” — potwierdził rzecznik pary w The Times.

Żona króla zwyczajowo nazywana jest królową, ale ponieważ jest to drugie małżeństwo Karola, Camilla nie otrzyma tego tytułu.

Twoja reakcja?

Super
Super
20
Ha ha
Ha ha
68
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
7
Zły
Zły
10

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz