Home Kategorie Ludzie Wstrząsające informacje o rodzinie Tadeusza Rydzyka. „Jego ojciec zmarł na ulicy jako bezdomny włóczęga”.
49.05K

Wstrząsające informacje o rodzinie Tadeusza Rydzyka. „Jego ojciec zmarł na ulicy jako bezdomny włóczęga”.

Działalność dziennikarzy doprowadziła do ujawnienia sekretów Tadeusza Rydzyka?

Dla wielu Polaków Tadeusz Rydzyk to bardzo kontrowersyjna postać. Dla jednych wzór, dla innych wcielenie hipokryzji. Znany jest z tego, że aktywnie rozwija media katolickie, jak telewizja TRWAM i Radio Maryja. Niedawno pochwalił się tym, że na nowy wóz transmisyjny wydał prawie 5 mln zł.

Z miejsca poprosił też, aby sympatycy jego działalności składali dobrowolne ofiary na rzecz spłaty tego pojazdu. Warto wspomnieć też, że drogie auto, którym jeździ prywatnie, również budzi sporo emocji, głównie dlatego, że „duchowny” twierdził, iż dostał je od bezdomnego.

Wywołał także ogromną burzę, gdy wypowiadał się na temat ekologów. Powiedział że twierdzenie iż dojenie krowy jest gwałtem jest głupotą i ekologia jest wrogą ideologią względem chrześcijaństwa. Dodatkowo zaznaczył, że działania ekologów w postaci podpalania farm należących do Szczepana Wójcika (aktywny przeciwnik ekologów i właściciel ferm futrzarskich) jest niezgodne z duchem katolicyzmu i osoby odpowiedzialne za to będą się „smażyć w piekle”.

To może Cię zainteresować:  Fundacja Sprawiedliwości bardzo hojnie dotuje ojca Rydzyka. To inicjatywa Zbigniewa Ziobry

Tadeusz Rydzyk urodził się w Olkuszu i miał sześcioro rodzeństwa. Wychował się w biedzie, a do seminarium trafił dopiero po interwencji Redemptorystów. W niedawno wydanej książce Imperator. Sekrety Ojca Rydzyka Piotr Głuchowski i Jacek Hołub opisują działalność kontrowersyjnego duchownego oraz jego rodzinę. Fragmenty publikacji pojawiały się w Gazecie Wyborczej. Jak można przeczytać na łamach wirtualnego serwisu gazety, okazuje się, że O. Rydzyk jest nieślubnym dzieckiem swego ojca:

– „Matka, Stanisława Rydzyk, która dała Tadkowi nazwisko po swoim pierwszym, schwytanym w łapance i zabitym w Buchenwaldzie mężu, była pracownicą emalierni, miała siedmioro dzieci, jedno zmarło. Ojciec – konkubent Stanisławy, Bronisław Kordaszewski – mało pracował, dużo pił, aż w końcu wyrzuciła go z domu. Zmarł jako włóczęga.”

Według miejscowych opowieści mąż matki o. Rydzyka i jego kolega Bronisław Kordaszewski przebywali w tym samym obozie. Kordaszewski obiecał Rydzykowi, że zaopiekuje się jego rodziną, gdyby ten zginął. Są to jednak wyłącznie plotki i nie zostało to w żaden sposób potwierdzone.

To może Cię zainteresować:  To jest "Laska" z filmu "Chłopaki nie Płaczą". Poznalibyście go teraz?

Tadeusz Rydzyk nigdy nie odniósł się do tych doniesień.

Twoja reakcja?

Super
Super
35
Ha ha
Ha ha
168
Wow
Wow
31
Smutny
Smutny
20
Zły
Zły
97

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz