Home Kategorie Niesamowite Koronawirus zagraża seniorom. Ktoś postanowił im pomóc. To najsłodsze co zobaczycie.

Koronawirus zagraża seniorom. Ktoś postanowił im pomóc. To najsłodsze co zobaczycie.

Koronawirus to zagrożenie głównie dla osób starszych. Do sieci trafiło rozczulające ogłoszenie. Jedni wietrzą w tej ofercie interes, inni rozpływają się nad dobrymi intencjami autorów.

Forma jest bardzo prosta, ale przekaz wyraża więcej niż 1000 słów. To ogłoszenie sprawia, że odzyskujemy wiarę w drugiego człowieka. Nic dziwnego, że zdjęcie podbija internet.

Koronawirus jest największym zagrożeniem dla seniorów, osób przewlekle chorych i z upośledzeniem odporności. Każde wyjście do marketu, apteki i w inne zatłoczone miejsce może wiązać się z dużym ryzykiem dla ich zdrowia, a nawet życia.

Ale co można zrobić w takiej sytuacji? Przecież nie sposób pozostać w izolacji do… no właśnie, do kiedy? Końca epidemii nie widać. Wręcz przeciwnie, wirus zbiera coraz większe żniwo.

To może Cię zainteresować:  Jurorzy aż chowali się z przerażenia, kiedy 14-latka podczas swojego występu wniosła TO na scenę!

Kilkanaście tysięcy reakcji i ponad 200 komentarzy oraz udostępnień. Tak zareagowali fani Filipa Chajzera na udostępniony przez niego post. To zdjęcie obiegło jednak sieć dużo wcześniej.

Widać na nim kartkę, na której pojawia się międzysąsiedzka oferta pomocy dla seniorów – chodzi o zrobienie zakupów lub wyjście do apteki.

To prosty, ale ujmujący gest, wyrażający troskę i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Na tej kartce jest najlepsza lekcja, jakiej można udzielić dzieciom – lekcja empatii i… człowieczeństwa.

Twoja reakcja?

Super
Super
25
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz