Home Kategorie News Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce.
9.98K

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce.

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce.

Potwierdzono trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w kraju. Poinformowało o tym w środę Ministerstwo Zdrowia.

Nowe przypadki wykryto u młodego mężczyzny w Warszawie i u dwóch kobiet w Łańcucie oraz Lublinie. W sumie w Polsce jest już 25 zarażonych osób.

– „Potwierdzone wyniki dotyczą: młodego mężczyzny z woj. mazowieckiego (Warszawa), kobiety z woj. podkarpackiego (Łańcut) w sile wieku oraz kobiety z woj. lubelskiego (Lublin) także w sile wieku. W sumie to już 25 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce” – poinformował resort.

Potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem u kobiety w Łańcucie jest pierwszym w województwie podkarpackim.

W Warszawie hospitalizowanych jest wszystkich czworo pacjentów z potwierdzonym zakażaniem w województwie mazowieckim. Pierwszy przypadek w stolicy potwierdzony został w niedzielę u Hiszpanki, która przyleciała z Niemiec. Inny pacjent to młoda osoba, która niedawno wróciła z Włoch. Obecność koronawirusa została potwierdzono również u dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosława Miki, po jego powrocie z wojskowej narady w Niemczech.

To może Cię zainteresować:  Kobieta po powrocie z Rzymu trafiła do szpitala. Lekarze podejrzewają zakażenie koronawirusem.

W przypadku województwa lubelskiego pierwszy przypadek został potwierdzony we wtorek wieczorem u około 50-letniego mężczyzny. Pacjent jest w ciężkim stanie i przebywa obecnie w szpitalu w Bełżycach.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka zapowiadał, że jeśli stan pacjenta na to pozwoli, zostanie on przetransportowany do Lublina. Razem w województwie stwierdzono już dwa zachorowania.

Jak podał resort zdrowia, więcej informacji udzielają rzecznicy wojewodów.

Łącznie w Polsce potwierdzono do tej pory 25 przypadków zarażenia koronawirusem. Resort zdrowia codziennie aktualizuje te dane.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
7
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz