Home Kategorie Poruszające 4-letnia dziewczynka straciła wzrok po tym, jak zachorowała na grypę. Jej stan był tragiczny.

4-letnia dziewczynka straciła wzrok po tym, jak zachorowała na grypę. Jej stan był tragiczny.

4-latka straciła wzrok przez grypę. Jade DeLucia kocha szczeniaczki, jednorożce i kolor fioletowy. Jednak grypa, na którą zachorowała przed Świętami, mogła sprawić, że już nigdy ich nie zobaczy.

Jade mieszka z rodzicami w Parkersburgu w stanie Iowa. Dziewczynka zaczęła chorować przed Bożym Narodzeniem. Jej rodzice jednak zbagatelizowali sprawę, aż do momentu, gdy 4-latka zaczęła mocno gorączkować.

Z początku choroba wyglądała jak zwykłe przeziębienie. W rozmowie z dziennikarzami matka dziewczynki wspomina:

– „Wciąż biegała i bawiła się ze swoją siostrą, więc tak naprawdę nie przejmowałam się tym za bardzo.”

Wkrótce okazało się, że dziewczynka walczy o życie. Ze szpitala w Waterloo przetransportowano ją helikopterem do oddalonego o 130 km miasta Iowa City.

W szpitalu zbadano dziecko. Lekarze interweniowali natychmiast. Niestety u dziewczynki rozwinęły się poważne powikłania. Encefalopatia, czyli znaczne uszkodzenie w mózgu, było efektem grypy typu B.

– „Powiedzieli, że nasze dziecko może się nigdy nie obudzić, a jeśli się obudzi, to może nigdy nie być już taka sama.”

Rodzice dziewczynki byli zrozpaczeni. Ale po niespełna tygodniu, Jade ocknęła się wreszcie ze śpiączki. Dziewczynka była w pogodnym nastroju. Szybko jednak okazało się, że zdarzyło się coś złego… 4-latka straciła wzrok przez grypę!

Radość z przebudzenia dziewczynki mieszała się z rozpaczą. Grypa wpłynęła na tę część mózgu, która odpowiada za wzrok. Lekarze nie wiedzieli czy dziecko kiedykolwiek odzyska zdolność widzenia. Na rodziców 4-latki czekało jednak kolejne zaskoczenie.

To może Cię zainteresować:  4-miesięczny Mikołaj pilnie potrzebuje pieniędzy na operację ratującą życie.

Kilka tygodni po tym, jak Jade wróciła do domu, rodzice zauważyli, że dziewczynka zaczyna stopniowo poruszać się bez dotykania ścian. Jak mówi matka 4-latki:

– „Wtedy zapytaliśmy ją, gdzie jest wujek, a ona wskazała rączką na niego. (…)”

Rodzice natychmiast zabrali ją do szpitala, gdzie lekarze potwierdzili – Jade znowu widzi!

Dzielną dziewczynkę czekają teraz spotkania z okulistami i neurologami. Badania wykażą, czy 4-latka ma genetyczną skłonność do ostrej encefalopatii martwiczej. Dziewczynka nadal ma kłopoty z pewnymi czynnościami, ale – jak napisała na Facebooku mama Jade:

– „Cuda nie przestają się dziać.”

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz