Home Kategorie News Koronawirus to dopiero początek? Niepokojące odkrycie w topniejącym lodowcu.

Koronawirus to dopiero początek? Niepokojące odkrycie w topniejącym lodowcu.

Koronawirus to dopiero początek? Niepokojące odkrycie w topniejącym lodowcu.

Koronawirus sieje niepokój na całym świecie, a naukowcy odkrywają nowe źródła chorób. Eksperci po zbadaniu topniejącego lodowca Guliya w Chinach, wykryli aż 33 wirusy. Tylko 5 z nich jest znane nauce.

Eksperci z amerykańskich ośrodków naukowych Ohio State University i Lawrence Berkeley National Laboratory przeprowadzili badania na czapie lodowca Guliya na północno-zachodniej wyżynie Tybetańskiej. Wyniki mogą budzić niepokój.

Naukowcy wykonali odwiert na głębokość około 50 metrów, dzięki czemu dotarł do lodu nienaruszonego od ponad 15 tys. lat. Podczas trzech lat analiz badacze wykryli w pobranym rdzeniu aż 33 różne źródła chorób. 28 z nich jest kompletnie nieznane nauce.

To może Cię zainteresować:  Tom Hanks potwierdza: ja i żona mamy koronawirusa.

– „W najgorszym przypadku topnienie lodu wynikające ze zmian klimatu może uwolnić je do środowiska” – komentują autorzy badań na stronie „bioRxiv”.

Dalsze badania mają odpowiedzieć na szereg pytań związanych ze specyfikacją wirusów i ich znaczenia dla przyrody. Na razie nie potwierdzono jaki mogą mieć wpływ na ludzi i czy są tak groźne jak koronawirus.

Groźne dla ludzkości patogeny wykryto także w wiecznej zmarzlinie. Stwierdzono w niej między innymi wirusy hiszpanki, dżumy oraz wąglika. Istnieje realne zagrożenie, że topniejące lodowce uwolnią je do atmosfery wraz z gazami cieplarnianymi.

Twoja reakcja?

Super
Super
29
Ha ha
Ha ha
43
Wow
Wow
199
Smutny
Smutny
390
Zły
Zły
188

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz