Home Kategorie News Atak nożownika w centrum miasta. Dwie ciężko ranne kobiety trafiły do szpitala.
5.53K

Atak nożownika w centrum miasta. Dwie ciężko ranne kobiety trafiły do szpitala.

Atak nożownika w Wadowicach przy ul. Emilii i Karola Wojtyłów. 38-letni mężczyzna ranił dwie kobiety. Co było przyczyną?

Do zdarzenia doszło przed godziną 11:00 w Środowiskowym Domu Samopomocy im. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Wadowicach. Sprawcą ataku był 38-letni pensjonariusz. Prawdopodobnie zwykłe nieporozumienie doprowadziło do wybuchu agresji u mężczyzn, skutkującego napaścią na dwie terapeutki.

Kobiety doznały ciężkich obrażeń i w musiały być bezzwłocznie przewiezione do szpitala. Jedna z nich otrzymała cios w brzuch. Jej stan jest stabilny. Z kolei druga kobieta, ranna w gardło, musiała być przetransportowana helikopterem do szpitala w Krakowie. Jak donosi „Fakt”, nożownik przeciął jej tętnicę szyjną.

To może Cię zainteresować:  Kierowca zarażony koronawirusem przewoził ludzi. Sanepid szuka pasażerów tego autobusu.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, mł. insp. Sebastian Gleń poinformował, że policja wyjaśnia teraz okoliczności zdarzenia.

Natomiast Marta Łuczyńska, prokurator rejonowa w Wadowicach potwierdziła, że mężczyzna podejrzewany o zranienie kobiet został aresztowany.

– „Bliższych informacji na temat przebiegu zdarzenia w tej chwili jeszcze nie posiadamy. Poszukujemy bezpośrednich świadków.”

W Środowiskowym Domu Samopomocy odbywają się zajęcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Celem ośrodka jest uczenie podopiecznych samodzielności. Nożownik najprawdopodobniej uczęszczał do tego miejsca na terapię.

W pawilonie mieszczą się także m.in gabinety dentystyczne i punkty usługowe.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz