Home Kategorie Niesamowite Zbadano szczątki jednego z pierwszych papieży. Odkryto przy nim kontrowersyjne dokumenty.

Zbadano szczątki jednego z pierwszych papieży. Odkryto przy nim kontrowersyjne dokumenty.

Św. Pius I uważany jest za jednego z pierwszych papieży. Urodzony we włoskiej Akwilei biskup zmarł w 155 roku i został pochowany w lokalnej katedrze.

Mumia Piusa I jest jedną z najlepiej zachowanych w historii ludzkości, mimo iż zwłoki nie zostały zabalsamowane.

Naturalny proces mumifikacji sprawił, że szczątki pozostały w świetnym stanie przez blisko 1700 lat. Jest to też prawdziwe odkrycie dla nauki, bo papież cierpiał na wiele chorób, w tym dnę moczanową, gruźlicę, kamienie żółciowe, cukrzycę i choroby krążenia. Wszystkie organy papieża są zachowane w idealnym stanie.

Podczas przebudowy katedry w 1789 roku trumna papieża została otwarta. Zaskoczył fakt, że ciało zachowane było w doskonałym stanie.

W 1875 roku szczątki powróciły do katedry bez żadnych badań. Jednak w 2010 roku naukowcy w końcu mieli szansę dokładniej przyjrzeć się mumii Piusa I. Seria testów wyjawiła nieco informacji na temat szczątków papieża.

Ciało zachowało się w tak dobrym stanie przez kilka czynników. Jednym z nich było zimne listopadowe powietrze.

To może Cię zainteresować:  Ta 100-letnia iluzja optyczna powie Ci coś ciekawego na temat Twojej osobowości.

Duża ilość roślinności i wilgoci wewnątrz krypty również były bardzo znaczące. Materac wewnątrz trumny wypełniony był roślinami. Prawdopodobnie lawenda, mięta i chmiel miały zminimalizować nieprzyjemnego zapachu ze zwłok.

Przy papieżu znaleziono mnóstwo dokumentów, które wywołały prawdziwe kontrowersje, nie tylko w świecie nauki.

Notatki zawierały różne wersje rzekomego życia Jezusa z Nazaretu. Zespół badający dokumenty sugeruje, że starsi przywódcy kościoła katolickiego ukrywali dowody, które świadczą o tym, że historia Mesjasza była jedynie wymysłem do realizacji własnych celów.

Wśród dokumentów znaleźć można historie o setkach proroków, którzy wiedli żywot podobny do Jezusa. W zapiskach pojawiły się też postacie mitologicznych bogów, jak Horus, Kryszna czy Mitra. Znalezisko to zapoczątkowało prace, które mają wyjaśnić, co faktycznie się wydarzyło. Naukowcy twierdzą, że istnieją dowody na potwierdzenie istnienie Jezusa jako człowieka, a nie rzekomego syna Boga.

Obecnie przyjęto wersję, że narracja została stworzona bazując na życiu innych proroków z różnych kultur.

Twoja reakcja?

Super
Super
24
Ha ha
Ha ha
33
Wow
Wow
24
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz