Home Kategorie News 827 zgonów z powodu koronawirusa we Włoszech. Ponad 12 tysięcy zakażonych.
2.13K

827 zgonów z powodu koronawirusa we Włoszech. Ponad 12 tysięcy zakażonych.

827 zgonów z powodu koronawirusa we Włoszech. Ponad 12 tysięcy zakażonych.

Do 827 wzrosła we Włoszech liczba zmarłych zakażonych koronawirusem. W całym kraju jest ponad 12 tysięcy przypadków zakażenia.

Na konferencji prasowej w Rzymie szef Obrony Cywilnej, specjalny komisarz do spraw kryzysu Angelo Borrelli zastrzegł wyraźnie, że zmarłe osoby były zakażone koronawirusem, ale też obciążone innymi chorobami. Tym samym we Włoszech zaczyna się mówić o osobach zmarłych „z koronawirusem”.

Komisarz Borrelli przedstawił statystykę, wskazującą, że 2 procent zmarłych to osoby między 50. a 59. rokiem życia, 8 procent – to 60-latkowie, 32 procent – 70-latkowie, 45 procent – to ludzie w wieku 80-89 lat. 13 procent miało ponad 90 lat.

Według danych krajowego Instytutu Zdrowia, około 5-7 procent zakażonych ma mniej niż 30 lat. Jak zaznaczono, to wskazuje, że ta grupa jest mniej narażona.

– „To znaczy też, że ich zachowanie ma kluczową rolę, by uniknąć dalszych zakażeń” – oświadczył szef Instytutu Silvio Brusaferro.

Rząd wprowadził zakaz zgromadzeń w całym kraju w związku z szerzeniem się koronawirusa. Szkoły i uniwersytety będą zamknięte do 3 kwietnia. Ludzie przybywający zza granicy będą poddani kontroli.

– „Nie będzie więcej czerwonej strefy, nie będzie strefy jeden i dwa. Będą jedne Włochy, Włochy strefy chronionej” – wyjaśnił szef rządu. – „Obywatele włoscy będą podróżować tak jak dotąd, ale będziemy kontrolować napływ do Włoch” – oświadczył Giuseppe Conte.

– „Jako rząd podjęliśmy nowe decyzje, jesteśmy świadomi tego, jak trudno jest zmienić wszystkie nasze przyzwyczajenia. Rozumiemy rodziny, młodzież. To przyzwyczajenia, które rozsądnie, z czasem, w świetle naszych zaleceń mogą zostać zmienione, ale czasu nie ma” – wyjaśnił. – „Jest istotny wzrost zarażeń i zgonów” – zaznaczył premier.

To może Cię zainteresować:  Chciała zarobić na epidemii koronawirusa. Straciła miliony.

Policyjne kontrole osób wjeżdżających do Mediolanu rozpoczęły się w poniedziałek wieczorem. Patrole zatrzymują samochody, pytają o cel przyjazdu i proszą o wypełnienie specjalnych oświadczeń. Ich wiarygodność ma być potem sprawdzana.

Premier Słowenii Marjan Szarec poinformował we wtorek, że z powodu epidemii koronawirusa nakazał zamknięcie granic z Włochami. Decyzja ta nie dotyczy transportu towarowego. Szarec na Twitterze wyjaśnił, że zamknięcie granic dla ruchu pasażerskiego odbędzie się po rekomendacjach z ministerstw zdrowia i spraw wewnętrznych.

Podobną decyzję we wtorek podjął rząd Austrii, który wprowadził zakaz wjazdu dla osób przybywających z Włoch, z wyjątkiem austriackich obywateli, powracających do kraju oraz osób posiadających odpowiednie zaświadczenie lekarskie.

Ryanair od północy w środę 11 marca zawiesił wszystkie loty krajowe we Włoszech, a od 13 marca ma zawiesić wszystkie rejsy międzynarodowe do i z Włoch. W obu przypadkach loty będą zawieszone do 8 kwietnia do północy.

Ryanair z Polski do Włoch lata m.in. z lotniska w Modlinie, a także z Gdańska, Katowic i Krakowa.

Na podobny krok zdecydowały się linie lotnicze Air France. Francuski przewoźnik wstrzymuje wszystkie loty do Włoch od 14 marca do 3 kwietnia.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz