Home Kategorie News Niebezpieczna pogoda w całym kraju. IMGW zaleca ostrożność.

Niebezpieczna pogoda w całym kraju. IMGW zaleca ostrożność.

W całej Polsce należy spodziewać się mocnego wiatru, który może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia. IMGW zaleca ostrożność i ostrzega, że w następnych dniach złe warunki mogą się utrzymać.

Mimo iż 12 marca będzie ciepło i temperatura w wielu miejscach będzie dochodzić nawet do 16 stopni Celsjusza, IMGW ostrzega, że należy spodziewać się niebezpiecznych wichur, których prędkość dochodzić może nawet do 130 km/h.

Instytut wydał ostrzeżenie 2. stopnia dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubelskiego i łódzkiego.

Nieco łagodniejsze wiatry, ale nadal niebezpieczne, dochodzące do 100 km/h mogą wystąpić w województwach: dolnośląskim, śląskim, świętokrzyskim, lubelskim. Tam obowiązuje dzisiaj alarm 1. stopnia.

– „Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej” – czytamy wyjaśnienie na stronie IMGW.

To może Cię zainteresować:  Sztorm Jorge uderzył w Irlandię. Jego siła była tak ogromna, że przewróciła ciężarówkę.

Jaka pogoda czeka nas w weekend?

Przewiduje się, że od piątku sytuacja nieco się poprawi. Jednak niebezpieczne wichury wciąż będą występować w dużej części kraju. IMGW planuje utrzymać alert 1. stopnia dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego oraz kujawsko-pomorskiego.

W sobotę i w niedzielę pogoda powinna się poprawić. Mimo to Instytut zaleca śledzenie aktualnych prognoz pogody , ponieważ sytuacja potrafi się gwałtownie zmienić.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz