Home Kategorie News Pierwsze miasto w Polsce zawiesiło komunikację miejską. Ma to pomóc w walce z koronawirusem.

Pierwsze miasto w Polsce zawiesiło komunikację miejską. Ma to pomóc w walce z koronawirusem.

Pierwsze miasto w Polsce zawiesza komunikację miejską ze względu na pandemię koronawirusa. W innych częściach kraju wprowadzono radykalne zmiany dotyczące transportu publicznego.

We wszystkich dużych miastach wojewódzkich nastąpiły radykalne zmiany w komunikacji miejskiej. Kilka dni temu podmioty odpowiedzialne za transport publiczny ogłaszały zmiany w jego funkcjonowaniu.

Kierowcy są zobowiązani do automatycznego otwierania drzwi pasażerom i zatrzymywania się na wszystkich dostępnych przystankach.

Od wczoraj wprowadzono też specjalne wydzielone strefy dla kierowców w Kielcach, Łodzi, Krakowie i we Wrocławiu. Dodatkowo zablokowane są przednie drzwi pojazdów i nie można kupować biletów bezpośrednio u kierowcy.

Chodzi też o ograniczenie ryzyka zarażenia koronawirusem kierowców MPK. Dodatkowo wszystkie pojazdy podlegają dezynfekcji i czyszczeniu o wiele częściej niż w normalnych warunkach.

Pierwszym miastem, które zrezygnowało całkowicie z usług miejskich środków transportu na czas nieokreślony jest Bolesławiec. Jest to mała gmina wiejska w woj. dolnośląskim. Włodarze miasta postanowili, że zawieszenie usług transportowych pomoże w walce z koronawirusem i zmniejszy ryzyko zachorowania na terenie miasta.

W tym samym dniu na stronie miasta Bolesławiec ogłoszono także zakup dwóch nowych autobusów elektrycznych, będących ekologiczną alternatywą dla obecnej generacji pojazdów komunikacji miejskiej. Nie zostaną one zapewne włączone do czynnej pracy, póki nie zakończy się okres zawieszenia komunikacji miejskiej.

Kursy językowe online
Kursy językowe online
29,00 zł
87,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kursy językowe online od 29 zł: 3-miesięczny dostęp do nauki wszystkich języków obcych i więcej opcji na Lerni

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz