Home Kategorie News Pierwsze skutki wichur w Polsce. Poważnie ucierpiała kobieta w ciąży i trzy inne osoby.

Pierwsze skutki wichur w Polsce. Poważnie ucierpiała kobieta w ciąży i trzy inne osoby.

Wichura w zachodniopomorskim przyniosła tragiczne skutki. Doszło nie tylko do strat materialnych. Z powodu mocnego wiatru ucierpiały cztery osoby.

Do wypadku z udziałem ciężarnej doszło we wsi Otok w powiecie gryfickim. 22-latka została przygnieciona przez drzewo. Doznała wielu urazów i w związku z tym trafiła do szpitala. W tej samej wsi 25-letni mężczyzna doznał urazów głowy i ręki.

W Kamieniu Rymańskim na ok. 20-letniego mężczyznę spadło drzewo. Doznał urazu nogi i żeber oraz ma potłuczone plecy. Trafił do szpitala. Wichura dała się we znaki też w pobliskiej Górzycy. 50-letni mężczyzna znajdował się w samochodzie, gdy na pojazd zawaliło się drzewo. Jest w szpitalu na obserwacji.

Strażacy z województwa zachodniopomorskiego wielokrotnie wyjeżdżali do połamanych drzewach blokujących drogi czy uszkodzonych dachach. Najwięcej interwencji odnotowano w Szczecinie oraz w powiatach kamieńskim, goleniowskim i polickim. Sytuacja jest dynamiczna i nadal napływają nowe zgłoszenia.

To może Cię zainteresować:  Pogoda. Do Polski zmierza arktyczny chłód. Zmiana już w ten weekend.

Również na Pomorzu było niebezpiecznie. Około godziny 12:30 drzewo spadło na busa w Łyśniewie Sierakowickim w powiecie kartuskim. W wyniku zdarzenia zmarła jedna osoba, a dwie są ranne.

Zastępca dyrektora Rządowego Biura Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz poinformował, że:

– „W wyniku silnego wiatru prądu pozbawionych jest około 77,2 tys. odbiorców (stan na godz. 16) na terenie województw: pomorskiego – 44 tys., warmińsko-mazurskiego – 20 tys. i zachodniopomorskiego – 13,2 tys.”

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz