Home Kategorie News Chińscy specjaliści wraz z lekami wysłani do Włoch, aby pomóc walczyć z koronawirusem.

Chińscy specjaliści wraz z lekami wysłani do Włoch, aby pomóc walczyć z koronawirusem.

Chińscy specjaliści wysłani do Włoch. Zespół ekspertów medycznych ma wspomóc Włochów w walce z koronawirusem. Decyzja zapadła po tym, jak ogłoszono tam rekordową liczbę ofiar w ciągu jednego dnia.

W czwartek Chiny wysłały pierwszy lot czarterowy z dziewięcioma ekspertami medycznymi do Rzymu, aby pomóc w walce z koronawirusem. Pekin zapewnił Iranowi i Irakowi podobną pomoc w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się COVID-19.

Minister spraw zagranicznych Chin Wang Yi powiedział swojemu włoskiemu odpowiednikowi Di Maio we wtorek, że Pekin przyśle personel medyczny i sprzęt, aby pomóc opanować epidemię w tym kraju.

Maio powiedział Wangowi, że we Włoszech brakuje sprzętu medycznego. Dodatkowo stwierdził, że jego kraj „uważnie obserwuje i wyciąga wnioski” z chińskich doświadczeń z wirusem. Zespół jest kierowany przez Chińskie Towarzystwo Czerwonego Krzyża, w skład którego wchodzą eksperci z Chińskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom oraz dwóch specjalistów chorób układu oddechowego z Centrum Medycznego Zachodnich Chin Uniwersytetu Sichuan.

To może Cię zainteresować:  Morawiecki i „wielki przywódca” piją piwo. Ludzie są oburzeni, bo w pracy nie spożywa się alkoholu.

W ramach umowy Chiny zgodziły się też na dostarczenie sprzętu medycznego, którego Włochy bardzo potrzebują, aby zwiększyć swoje możliwości leczenia.

Łącznie jest to ponad 31 ton materiałów medycznych, w tym też sprzęt dla oddziałów OIOM, sprzęt ochrony medycznej i środki przeciwwirusowe. Obejmuje to kontrakt na 10,000 respiratorów płucnych, 2 miliony masek na twarz i 20,000 kombinezonów ochronnych.

Włochy są najciężej dotkniętym krajem po Chinach. Swój najbardziej śmiercionośny dzień Włosi zanotowali we wtorek. Zmarło wówczas 168 osób przez Covid-19, tym samym podnosząc liczbę ofiar śmiertelnych do 631.

Liczba przypadków zakażenia nadal rośnie u sąsiadów – Francji i Niemczech. Kanclerz Angela Merkel powiedziała, że zarazić się może nawet 70% Niemców, czyli prawie 58 milionów ludzi.

Twoja reakcja?

Super
Super
6
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz