Home Kategorie News Ewakuacja szpitala w Raciborzu. Powodem rozprzestrzeniający się koronawirus.
4.58K

Ewakuacja szpitala w Raciborzu. Powodem rozprzestrzeniający się koronawirus.

Ewakuacja szpitala w Raciborzu. Powodem rozprzestrzeniający się koronawirus.

Ewakuacja szpitala w Raciborzu. Placówka została wyszczególniona na liście 21 szpitali wybranych przez Ministerstwo Zdrowia do przekształcenia w szpitale zakaźne.

W budynki przebywa 200 pacjentów. Mimo tego, że wielu z nich jest w ciężkim stanie, konieczny będzie pilny transport.

Z powodu ewakuacji wszyscy pacjenci zostaną rozmieszczeni w pozostałych szpitalach na Śląsku. Część chorych wróci do domu. Aby usprawnić proces, uruchomiono specjalną infolinię dla mieszkańców Raciborza pod numerem 327555050, pod którą można uzyskać wszelkie informacje na temat warunków leczenia. Telefon czynny jest od 7:00 do 22:00.

Ryszard Rudnik, dyrektor szpitala rejonowego w Raciborzu nie powiedział na razie, gdzie zostaną rozmieszczeni pacjenci. Decyzję w tej sprawie podejmie sztab kryzysowy wojewody śląskiego. Ewakuacja nastąpi w ciągu najbliższych dni.

Od poniedziałku 16 marca mieszkańcy Raciborza nie będą mogli korzystać ze szpitalnych poradni ani z nocnej pomocy ambulatoryjnej. Dzienny oddział chemioterapii przestanie funkcjonować, a planowane zabiegi zostały odwołane.

To może Cię zainteresować:  Tragiczna śmierć rodziny w drodze na wczasy. Nagranie z wypadku mrozi krew w żyłach

Do 15 marca przyjmowani będą wyłącznie chorzy, których stan jest ciężki i zagraża życiu. Po tym terminie wszyscy, bez wyjątku będą odsyłani do innych placówek na Śląsku. Decyzję tłumaczył dyrektor szpitala:

– „To nie jest nasza decyzja. Zdajemy sobie sprawę, że jest to duża uciążliwość dla mieszkańców, ale taka jest potrzeba chwili i musimy podporządkować nasze działania.”

Minister zdrowia zdecydował, że w każdym województwie będzie działał jeden szpital zakaźny, a w województwach liczących więcej ludzi – tak jak śląskie, będą dwa szpitale. Przekształcone placówki zostaną wyposażone w sprzęt do leczenia objawów koronawirusa.

Łukasz Szumowski mówił:

– „Będą się w nich znajdowały sale operacyjne i zabiegowe, a także sale porodowe dla kobiet ciężarnych zarażonych koronawirusem. W każdym szpitalu ma być co najmniej 10% łóżek respiratorowych, łóżek, gdzie możemy pacjentom najcięższym pomóc, wspomagając ich oddech.”

Do tej pory w Polsce odnotowano 64 przypadków zakażenia koronawirusem.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz