Home Kategorie News „Pasażer poinformował, że się źle czuje, a niedawno wrócił z Londynu”. Stacja Kabaty przeszła dezynfekcję.
3.08K

„Pasażer poinformował, że się źle czuje, a niedawno wrócił z Londynu”. Stacja Kabaty przeszła dezynfekcję.

„Pasażer poinformował, że się źle czuje, a niedawno wrócił z Londynu”. Stacja Kabaty przeszła dezynfekcję.

Jeden z pasażerów zgłosił obsłudze metra na stacji Kabaty złe samopoczucie. Przez około 5 godzin zamknięte były 3 przystanki metra.

Jak poinformowała Anna Bartoń, rzeczniczka Metra Warszawskiego, inspektor sanitarny podjął decyzję o dezynfekcji stacji Kabaty.

Około godziny 16:30 Bartoń przekazała informację, że metro kursuje już bez utrudnień. Potwierdziła, że dezynfekcja się zakończyła. Dodała, że w ciągu dnia pasażerowie napotkali też inne utrudnienia.

– „W międzyczasie był też pozostawiony bagaż na stacji metra Stokłosy i przez jakiś czas metro kursowało tylko do stacji Wilanowska.”

Komunikat o utrudnieniach na I linii podziemnej kolejki pojawił się o godzinie 11.20 na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego.

– „Na peronie stacji metra Kabaty mamy pasażera, który źle się poczuł. Nie przyjechał tam pociągiem, dotarł w okolice stacji samochodem. Po przyjściu na peron stacji poinformował, że się źle czuje, a niedawno wrócił z Londynu” – przekazała Bartoń.

Nie poinformowano jednak o objawach, na które skarżył się pasażer. Na miejsce wezwano pogotowie i sanepid.

To może Cię zainteresować:  Ceny rękawiczek i masek ochronnych nadal rosną. Kto za to odpowiada?

Po godzinie 13:00 poinformowano, że pasażer został zabrany przez pogotowie.

– „Powiatowy Inspektorat Sanitarny podjął decyzję, że ruch zostanie przywrócony, a stacje otwarte po wykonaniu dezynfekcji na stacji Kabaty. W tej chwili firma sprzątająca przystępuje do tych prac” – zaznaczyła Bartoń.

Na miejscu interweniowała też straż pożarna.

– „Zostaliśmy wezwani ze względu na alarm z monitoringu. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że na peronie stacji Kabaty znajduje się pasażer z prawdopodobnym podejrzeniem koronawirusa. Nasze działania polegają na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia” – relacjonował Piotr Rżysko z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz