Home Kategorie News 25 nowych przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce. Wiemy kim są chorzy.
51.20K

25 nowych przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce. Wiemy kim są chorzy.

25 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało rano o kolejnych chorych. Obecnie w kraju jest 150 potwierdzonych przypadków.

Dzisiaj rano około godziny 8:47 pojawiła się informacja o kolejnych zakażonych w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało na Twitterze, że potwierdzono 25 nowych przypadków zachorowania na COVID-19.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia stan większości pacjentów jest dobry, jednakże jedna osoba jest wstanie średnim:

– „2 osób z podkarpackiego oraz 2 osób z woj. łódzkiego (Łódź). Tylko jedna osoba jest w stanie średnim, pozostali pacjenci są w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 150/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).”

Jak poinformował rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube pacjenci z jego regionu są w dobrym bądź średnim stanie:

– „Pierwsza z trzech osób to kobieta w średnim wieku z powiatu poznańskiego. W dobrym stanie zdrowia przebywa obecnie w domu na kwarantannie. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Druga osoba to mężczyzna również w średnim wieku, mieszkaniec powiatu poznańskiego. W stanie zdrowia dobrym jest obecnie pod opieką lekarzy ze szpitala zakaźnego w Poznaniu. Trzecią osobą, u której badania potwierdziły dodatni wynik, jest mężczyzna w podeszłym wieku z powiatu krotoszyńskiego. Został hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Miał kontakt z osobą, która przybyła z kraju transmisji koronawirusa. Lekarze określają stan pacjenta na średnio dobry.”

Z kolei Alina Kucharzewska rzeczniczka wojewody śląskiego także przekazała informacje o pacjentach na ich terenie:

To może Cię zainteresować:  Piłkarze będą zbierać pomidory z powodu epidemii. Kluby wypowiadają im umowy.

– „Dwie kolejne osoby zakażone koronwirusem w województwie śląskim to obywatele Ukrainy. Mężczyźni są w sile wieku, ich stan jest dobry. Jednego z nich zdiagnozowano w Tychach a drugiego w Cieszynie. Pacjent z oddziału zakaźnego szpitala w Cieszynie trafił do izolacji domowej i został odesłany do domu w stanie dobrym; wiemy, że przyjechał z Niemiec. Drugi z pacjentów jest hospitalizowany w szpitalu w Tychach – przyjechał z Ukrainy, więc tam prawdopodobnie było źródło zakażenia.”

Obecnie w Polsce mamy 150 przypadków koronawirusa. 3 osoby zmarły, a 13 wyzdrowiało.

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
24
Zły
Zły
18

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz