Home Kategorie Niesamowite Chcesz pomóc w walce z koronawirusem? Nie musisz nawet wychodzić z domu.

Chcesz pomóc w walce z koronawirusem? Nie musisz nawet wychodzić z domu.

Dzięki udostępnieniu mocy obliczeniowej swojego komputera każdy z nas może pomóc opracować lek na szerzącą się epidemię koronawirusa.

Twórcy akcji [email protected] zapowiedzieli, że kwestia badań nad koronawirusem jest dla nich obecnie priorytetem.

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Aby uchronić się przed zarażeniem COVID-19 wzięliście wolne w pracy. Z wypiekami na twarzy śledzicie kolejne doniesienia o koronawirusie i czekacie, aż naukowcy wynajdą szczepionkę. Jednak zamiast biernie obserwować sytuację, możecie aktywnie przyczynić się do stworzenia leku. Taką możliwość daje program stworzony przez naukowców z Uniwersytetu Stanforda o nazwie [email protected]

Jeśli chcemy mieć swój udział w walce z COVID-19 wystarczy nam komputer. Rzadko kiedy wykorzystujemy 100% ich mocy. Ideą programu jest przekazanie jego twórcom części mocy obliczeniowej do celów naukowych.

Każdy, kto zdecyduje się na zainstalowanie aplikacji ze strony https://foldingathome.org/ może wybrać, które badania chce wspomóc oraz jak mocno obciążony ma być jego komputer. Gdy włączymy aplikację pobierze ona pakiet danych do obliczenia i zacznie działać w tle. Pakiety mogą być różnej wielkości. Im większy zbiór danych, tym więcej czasu potrzeba na jego przetworzenie.

To może Cię zainteresować:  Neurochirurdzy biją na alarm. Każda kobieta powinna poznać te fakty!

To jak wiele informacji przetworzyliśmy pokazywane jest za pomocą liczby przyznanych punktów. Pomagać można samemu lub w grupie.

Pliki instalacyjne [email protected] dostępne są zarówno dla systemu Windows, Mac oraz popularniejszych dystrybucji Linuksa. Po zainstalowaniu programu nie musimy praktycznie nic robić. Po uruchomieniu program sam zacznie pracę i pobierze pakiet do obliczania.

Jeśli chcemy pracować nad koronawirusem, warto upewnić się, że mamy zaznaczoną opcję „any disease”. Ze względu na pandemię twórcy podkreślili, że prace związane z tą chorobą są priorytetem.

Być może w kolejnych aktualizacjach koronawirus otrzyma swoją osobną kategorię. Obecnie jednak w większości przypadków nasz komputer przy tym ustawieniu pobierze do obliczeń pakiet związany z COVID-19.

Jeżeli chcemy, możemy w każdej chwili zmienić tematykę badań – nie jest bowiem tak, że w związku z nowym wirusem choroby takie jak Parkinson czy Alzheimer przestały zagrażać ludziom.

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz