Home Kategorie Ludzie Żona polskiego piłkarza zarażonego koronawirusem wyjawia: „Odkażaliśmy ręce, stół w restauracji, zmienialiśmy ubrania…”

Żona polskiego piłkarza zarażonego koronawirusem wyjawia: „Odkażaliśmy ręce, stół w restauracji, zmienialiśmy ubrania…”

Żona polskiego piłkarza zarażonego koronawirusem wyjawia: „Odkażaliśmy ręce, stół w restauracji, zmienialiśmy ubrania…”

Maja Mocydlarz zapewnia, że wraz z Bartoszem Bereszyńskim starali się zachować wszelkie środki ostrożności.

– „Ostatnie 9 dni spędziliśmy całkowicie w domu, bez wychodzenia, jedynie Bartek udawał się do klubu.”

Koronawirus zbiera coraz większe żniwo na całym świecie. Do tej pory w Polsce odnotowano już ponad 200 przypadków. Kwestią czasu było nim do grona chorych dołączą osoby publiczne. W sobotę dowiedzieliśmy się, że COVID-19 wykryto u Bartosza Bereszyńskiego, piłkarza włoskiego klubu UC Sampdoria i reprezentacji Polski.

Dwa dni po ogłoszeniu niepokojących wiadomości przez sportowca, głos w sprawie postanowiła zabrać żona 27-latka, Maja Mocydlarz. W serii obszernych wpisów udostępnionych na Instagramie choreografka wyjawiła okoliczności, w jakich jej małżonek zaraził się niebezpiecznym wirusem. Okazuje się, że zarówno Bartosz, jak i Maja od kilku tygodni starali się przestrzegać wszelkich środków ostrożności, zaczynając od nieustannego mycia rąk, a kończąc na ograniczeniu kontaktów z innymi ludźmi. Niestety, Bereszyński nie odpuścił sobie treningów z drużyną…

– „My od początku lutego odkażaliśmy ręce, stół w restauracji, zmienialiśmy ubrania po powrocie do domu, myliśmy ręce non stop” – zaczęła Mocydlarz.

– „W końcu unikaliśmy tłumów, wyjście ograniczaliśmy do szybkiego spaceru czy kawy. Finalnie ostatnie 9 dni spędziliśmy całkowicie w domu, bez wychodzenia, jedynie Bartek udawał się do klubu, trenując codziennie, grając mecz i widując się z osobami z drużyny. To wystarczyło do zakażenia. Dlatego wszystko zostało zamknięte i to jedyna droga do polepszenia sytuacji na świecie.”

Żona piłkarza postanowiła uświadomić ludzi w temacie koronawirusa, podkreślając, że kwarantanna jest priorytetem w obecnych warunkach.

– „W przypadku COVID-19 młodzi, zdrowi ludzie przejdą to raczej łagodnie, czasem nieświadomie, jednak zagrażają pozostałym. Dlatego tak ważna jest kwarantanna, czy też pozostanie w domu i ograniczenie kontaktu na tyle, ile to jest możliwe. Te uśpione objawy okazują się śmiertelne dla osób starszych lub przewlekle chorych. Dlatego należy zostać w domu, jeśli to tylko możliwe. W tym czasie służba zdrowia może jakoś reagować, opóźnia się rozprzestrzenienie wirusa.”

Maja zaapelowała również, aby chodzić na zakupy jak najrzadziej i unikać miejsc, gdzie można natknąć się na skupiska ludzi.

To może Cię zainteresować:  Hulk Hogan ma wiadomość od Boga. Teraz przekonuje innych, że wie, jak pokonać zarazę.

– „Proszę racjonalnie podchodzić do sytuacji. Musimy być wdzięczni wszystkim lekarzom, służbom, farmaceutom, sprzedawcom w sklepach spożywczych i innych, którzy wykonują swoją pracę, bo muszą i bez nich nie moglibyśmy funkcjonować. Ale to właśnie również dla ich bezpieczeństwa. Nie chodźcie non stop do sklepów. Tylko jeśli jest to naprawdę potrzebne. Zachowajcie odstęp od innych klientów. Jeśli czujecie, że “coś was bierze”, zostańcie w domu, poproście kogoś o pomoc.”

Na koniec Mocydlarz zwróciła uwagę na fakt, że objawy koronawirusa nie pojawiają się od razu, dlatego wiele osób może sobie nawet nie zdawać sprawy, że są zakażeni.

– „Najważniejszy fakt jest taki (o którym przekonaliśmy się osobiście), że wirus nie ujawnia się od razu. Przez długi okres inkubacji, wiele osób nie wiedziało, że w ogóle go w sobie ma. Do teraz tysiące osób tego nie wie i być może się nie dowie, ponieważ wiek i stan zdrowia człowieka odgrywa tu chyba ogromną rolę. Przesiadywanie ze znajomymi w domu niestety również nie jest świetnym pomysłem. Bądźcie rozsądniejsi. Życzę wszystkim zdrowia i dbajcie o osoby, które znajdują się w grupie ryzyka. Nie panikujcie!”

Źródło: instagram.com

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz