Home Kategorie Zdrowie Powszechnie stosowane leki mogą pogorszyć stan zarażonych koronawirusem.
9.33K

Powszechnie stosowane leki mogą pogorszyć stan zarażonych koronawirusem.

Powszechnie stosowane leki mogą pogorszyć stan zarażonych koronawirusem.

Okazuje się, że niesteroidowe leki przeciwzapalne, czyli np. Ibuprofen czy aspiryna, mogą potęgować objawy koronawirusa.

Po kryzysie w Chinach, epidemia zbiera żniwo w Europie. Nie dziwi więc fakt, że ludzie sięgają po najróżniejsze rozwiązania w walce z wirusem. Okazuje się jednak, że nie wszystkie sposoby mają sens. W tym przypadku mowa o niesteroidowych lekach przeciwzapalnych i ich wpływie na samopoczucie chorych.

Francuscy lekarze zalecają całkowitą rezygnację z NLPZ, czyli środków takich jak Ibuprofen, Advil czy też aspiryna. Powodują one bowiem zatrzymanie reakcji zapalnej organizmu, która jest konieczna w walce z wirusami. W ten sposób ludzkie ciało traci większość argumentów, które normalnie umożliwiłyby pozbycie się SARS-CoV-2 z organizmu.

W miejsce NLPZ lekarze polecają paracetamol, który również łagodzi pewne objawy (np. ból głowy) a jednocześnie nie powstrzymuje gorączki. Wiadomo jednak, że również z tym środkiem trzeba uważać. Jean-Louis Montastruc podsumował całą sprawę, mówiąc, że leki przeciwzapalne zwiększają ryzyko powikłań w przypadku gorączki lub infekcji. Właśnie dlatego powinniśmy unikać ich stosowania, jeśli sytuacja naprawdę tego nie wymaga.

Okulary i soczewki do-85%
Okulary i soczewki do-85%
39,00 zł
149,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Soczewki (39 zł) lub 49 zł za groupon zniżkowy wart 300 zł na okulary i więcej w Soczewki24.pl – 27 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz