Home Kategorie Życie Policja apeluje, aby nie dzwonić na numer alarmowy w sprawie braku papieru toaletowego.

Policja apeluje, aby nie dzwonić na numer alarmowy w sprawie braku papieru toaletowego.

Wybuch epidemii sprawił, że ludzie masowo zaczęli wykupować papier toaletowy. Niestety nie wszystkim udało się zdążyć z zakupami, o czym informują… policję.

Po tym jak Polaków ogarnął zakupowy szał związany z koronawirusem, niektóre sklepy były zmuszone wprowadzić limity sprzedaży pewnych produktów. Jednak nie tylko w naszym kraju półki świecą pustkami i w większości sklepów brakuje papieru toaletowego. Panika udzieliła się też Amerykanom.

Ludzie są przerażeni nieposiadaniem zapasów do tego stopnia, że brak papieru toaletowego w sklepach zgłaszają poprzez infolinię alarmową. Policja z miasta Newport w stanie Oregon zaapelowała do mieszkańców, aby nie wykorzystywali numerów alarmowych do tego typu celów.

Na facebookowym profilu policji pojawił się wpis:

To może Cię zainteresować:  Hałasy rodem z horroru na przedmieściach Żor. „Nie idzie tu żyć, jest gorzej niż w więzieniu”.

– „Ciężko nawet uwierzyć, że musimy o tym pisać. Nie dzwońcie na 911 tylko dlatego, że skończył wam się papier toaletowy. Przeżyjecie bez naszej pomocy.”

W sklepach występują głównie niedobory papieru toaletowego, produktów higienicznych, mydła czy środków do dezynfekcji rąk.

Minister zdrowia USA Alex Azar jeszcze niedawno śmiał się z ludzi kupujących nadmierne zapasy papieru toaletowego:

– „Papier toaletowy nie jest skuteczną ochroną przed koronawirusem.”

Należy zauważyć, że wiele osób kupuje papier toaletowy w celu stworzenia z niego maseczki ochronnej na twarz, bowiem w większości aptek na całym świecie odnotowuje się niedobory środków ochronnych.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz