Home Kategorie Poruszające Nie żyje 21-letni piłkarz. To najmłodsza ofiara koronawirusa.

Nie żyje 21-letni piłkarz. To najmłodsza ofiara koronawirusa.

Francisco Garcia to najmłodsza ofiara koronawirusa. Mężczyzna zmarł na powikłania wywołane przez wirusa w wieku zaledwie 21 lat. Był mieszkańcem hiszpańskiej Malagi.

Francisco był trenerem młodzieżowego klubu piłkarskiego Atletico de Portada Alta oraz piłkarzem. Jego stan sprawił, że był bardziej podatny na wirusa niż inni w jego wieku.

Niestety o chorobie dowiedział się dopiero po wizycie w szpitalu z objawami koronawirusa. Okazało się, że miał odmianę białaczki.

Eksperci od chorób zakaźnych powiedzieli, że gdyby Garcia nie cierpiał na białaczkę, prawdopodobnie przeżyłby atak koronawirusa. Prezes klubu w którym pracował chłopak, nie może zrozumieć czemu Francisco spotkał taki los:

To może Cię zainteresować:  Nikt nie rozumiał, dlaczego tata wciąż wysyła róże byłej żonie – aż w końcu wyjawia niesamowitą prawdę

– „W niedzielę zadzwoniono do mnie, mówiąc, że jego stan jest stabilny. A już godzinę później… Zabiły go koronawirus i rak. To dla mnie nie do wiary.”

Oświadczenie wydał również klub, w którym pracował 21-latek. Jak napisali na swoim profilu na Facebooku:

– „Chcemy wyrazić nasze najgłębsze kondolencje rodzinie, przyjaciołom i bliskim przyjaciołom naszego trenera Francisco Garcii, który nas niestety opuścił. A teraz co robimy bez ciebie, Francis? Jak dalej będziemy podbijać … w lidze? Nie wiemy jak, ale na pewno zrobimy to za ciebie. Nie zapomnimy cię, spoczywaj w pokoju. Aż na zawsze.”

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
24
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz