Home Kategorie News 46 osób zarażonych koronawirusem po niedzielnej mszy. Myśleli, że woda z solą ich ochroni.
23.12K

46 osób zarażonych koronawirusem po niedzielnej mszy. Myśleli, że woda z solą ich ochroni.

Masowy przypadek zachorowań na COVID-19 w trakcie nabożeństwa. Wierni zakazili się w kościele przez wodę morską, która miała ich chronić przed wirusem.

Koreańska sekta Kościół River of Grace Community zakaziła dziesiątki swoich wyznawców. Wszystko przez rozpylanie słonej wody do ust biorących udział w nabożeństwach. Działo się to 1 i 8 marca. To mogło przyczynić się do zakażenia co najmniej 46 osób.

Jak powiedział w poniedziałek Lee Hee-young, współprzewodniczący zespołu reagowania kryzysowego COVID-19 w prowincji Gyeonggi:

– „To bardzo niefortunne. Podczas przeglądania materiału z monitoringu River of Grace Community Church, odkryliśmy, że członkowie zboru rozpylano słoną wodę do ich ust. Jeden po drugim z powodu dezinformacji, że woda morska skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Jest to przykład „infodemic”, epidemii spowodowanej przez dezinformację. Spodziewamy się, że więcej osób będzie miało pozytywne wyniki na obecność koronawirusa, gdyż wszyscy zostali spryskani. Dysza natryskowa nie była dezynfekowana po każdym natrysku, dlatego uważamy, że każdy z nich mógł się zakazić.”

Jak dotąd jest to druga największa infekcja na obszarze otaczającym stolicę. Miejsce kultu zamknięto, a wszyscy uczestnicy nabożeństw przebadano pod kątem COVID-19. Burmistrz Seongnam, Eun Soo-mi, powiedział podczas konferencji, że testy potwierdzają masowość zarażenia.

To może Cię zainteresować:  Na Śląsku znaleziono ciało noworodka. Dziewczynka wokół szyjki miała zawiązaną różową tasiemkę.

Przebadano 106 ze 135 osób, które wzięły udział w niedzielnym nabożeństwie 8 marca i 40 z nich jest zarażonych koronawirusem, a w ostatnim tygodniu stwierdzono zakażenie sześciu członków wspólnoty, w tym pastora i jego żony.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
8
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
16

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz