Home Kategorie Poruszające 87-letni pacjent z Wuhan od miesiąca nie widział nieba. Lekarz postanowił zrobić mu niespodziankę.

87-letni pacjent z Wuhan od miesiąca nie widział nieba. Lekarz postanowił zrobić mu niespodziankę.

Poruszające zdjęcie z Chin. Prosty, ale niezwykle wzruszający gest ze strony lekarza docenili ludzie na całym świecie.

Ten widok sprawia, że człowiek musi się uśmiechnąć, a na sercu od razu robi się cieplej.

87-letni pacjent z Wuhan od miesiąca był pod kwarantanną ze względu na koronawirusa. Ogromnie zasmucał go stan zdrowia, a pobyt w szpitalu był przygnębiający. Zauważył to 27-letni lekarz Liu Kai i postanowił sprawić starszemu panu nieco radości.

W trakcie drogi na kolejne badania zapytał staruszka czy chciałby zatrzymać się na chwilę, aby obejrzeć zachód słońca. Ten oczywiście się zgodził. Zdjęcie zrobił jeden z asystentów medycznych, który towarzyszył im w drodze na badania.

Fotografia pochodzi z publikacji China Daily i pokazuje 87-letniego pacjenta i jego lekarza, którzy wspólnie spędzają chwilę oglądając zachód słońca w Wuhan. Gazeta zapytała lekarza dlaczego to zrobił. Ten odpowiedział, że liczy się także zdrowie psychiczne pacjenta i nie mógł nic z tym nie zrobić:

To może Cię zainteresować:  46 osób zarażonych koronawirusem po niedzielnej mszy. Myśleli, że woda z solą ich ochroni.

– „Starszy mężczyzna utknął na oddziale izolacyjnym przez prawie miesiąc, co spowodowało, że był trochę przygnębiony. Pomyślałem, że promienie słońca mogą go pocieszyć i poprawić jego nastrój.”

Liu Kai na co dzień pracuje w szpitalu w Szanghaju, ale został przeniesiony do szpitala Ludowego Uniwersytetu Wuhan na początku epidemii koronawirusa. Jak donosi China Daily 87-letni pacjent to muzyk grający na skrzypcach. Obiecał pracownikom medycznym, że gdy wyzdrowieje, zagra dla nich piosenkę. Jak podaje szpital, stan mężczyzny znacząco się poprawił i jest już w stanie samodzielnie się poruszać.

To piękne, jak mały gest może wlać w serce nadzieję, nawet w trakcie obecnych wydarzeń.

Twoja reakcja?

Super
Super
19
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz