Home Kategorie News 18 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. W sumie mamy już 305 zachorowań.
6.17K

18 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. W sumie mamy już 305 zachorowań.

Jeszcze niedawno 18 zakażeń koronawirusem pojawiało się w przeciągu tygodnia. Obecnie tempo wzrostu ilości zachorowań jest błyskawiczne.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało właśnie o 18 kolejnych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Najwięcej zakażeń odnotowano w województwie łódzkim i śląskim.

To oznacza, że łączna ilość osób zakażonych wirusem w Polsce wynosi 305. Do tej pory w kraju śmierć przez koronawirusa poniosło 5 osób.

Koronawirus ma nie nie tylko wpływ na zdrowie fizyczne, ale również psychiczne. Przykładem jest przypadek mężczyzny, który po wiadomości o podejrzeniu zakażenia koronawirusem wyskoczył przez okno szpitala.

Eksperci uważają, że wirusy odzwierzęce  do których należy m.in. koronawirus są nierozerwalnie związane z działalnością człowieka. Fakt, że ludzie coraz bardziej ingerują w przyrodę sprawia, że przejmujemy od zwierząt choroby, które dotychczas nie stanowiły dla nas zagrożenia. David Quammen, pisarz popularnonaukowy napisał w „The New York Times”:

To może Cię zainteresować:  Chińscy specjaliści wraz z lekami wysłani do Włoch, aby pomóc walczyć z koronawirusem.

– „Atakujemy lasy tropikalne i inne dzikie krajobrazy, które są siedliskiem tak wielu gatunków zwierząt i roślin – a wśród nich jest tak wiele nieznanych wirusów. Ścinamy drzewa, zabijamy zwierzęta lub umieszczamy je w klatkach i wysyłamy na rynki. Zakłócamy ekosystemy i pozbywamy wirusy z ich naturalnych gospodarzy. Kiedy tak się dzieje, potrzebują nowego żywiciela. Często my się nim stajemy.”

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz