Home Kategorie News Handel w niedzielę przywrócony? Być może już w tym tygodniu. To odpowiedź rządu na koronawirusa.
15.23K

Handel w niedzielę przywrócony? Być może już w tym tygodniu. To odpowiedź rządu na koronawirusa.

18 marca rząd ogłosił założenia planu zapobiegania kryzysowi gospodarczemu spowodowanemu stanem zagrożenia epidemicznego w kraju.

Przez szalejącego koronawirusa większość firm odesłało pracowników do pracy zdalnej, a wiele innych po prostu zawiesiło działalność. Straty wywołane przez przymusową przerwę w pracy ciężko na ten moment oszacować. W tej sytuacji rząd nie wyklucza czasowego zawieszenia zakazu handlu w niedzielę.

Jak początkowo zakładano, rok 2020 miał być pierwszym, w którym sklepy wielkopowierzchniowe będą zamknięte we wszystkie niedziele za wyjątkiem siedmiu. Było sporo narzekania, ale ostatecznie większość Polaków jakoś się do tego przystosowała.

W obliczu zagrożenia pandemią koronawirusa rząd rozważa jednak wycofanie się na pewien czas z tej decyzji i wysłać Polaków na niedzielne zakupy. Jak to się ma do zalecenia, aby siedzieć w domu?

To może Cię zainteresować:  15 niesamowitych zdjęć z walki ludzkości z epidemią. Historia tworzy się na naszych oczach.

Miejmy nadzieję, że kiedyś się tego dowiemy. Na razie jednak chodzi o to, by opóźnić nadejście kryzysu gospodarczego, który i tak nas niewątpliwie czeka.

W odpowiedzi na apele Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji oraz Polskiej Izby Handlu, premier Mateusz Morawiecki poważnie rozważa czasowe zawieszenie zakazu handlu w niedziele.

Informację potwierdza Kancelaria Premiera:

– „Rządowy pakiet pomocowy dla firm przewiduje: czasowe przywrócenie w niedziele zaopatrzenia sklepów i handlu.”

Ze względu na zagrożenie epidemiczne, decyzja dotyczyć ma tylko supermarketów i dyskontów prowadzących sprzedaż żywności i artykułów pierwszej potrzeby.

Warto pamiętać, że nawet jeśli do tego dojdzie, to otwarcie sklepów w niedziele będzie najpewniej ograniczone czasowo i może skończyć się wraz z zagrożeniem koronawirusem.

Twoja reakcja?

Super
Super
8
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
84

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz