Home Kategorie News Minister zarażony koronawirusem czuje się coraz gorzej. „Nie mam siły, proszę o wyrozumiałość”.
26.36K

Minister zarażony koronawirusem czuje się coraz gorzej. „Nie mam siły, proszę o wyrozumiałość”.

Minister Woś czuje się gorzej, o czym poinformował na Twitterze. „Nie mam siły na odp na telefony i prośby o wywiady” – napisał.

Minister podziękował też za napływające życzenia rychłego powrotu do zdrowia.

Informacja o tym, że minister środowiska Michał Woś zaraził się koronawirusem obiegła media 16 marca.

Minister miał wcześniej kontakt z pracownikiem Lasów Państwowych, u którego zdiagnozowano koronawirusa. Na swoim Twitterze Woś napisał:

– „Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi.”

Jeszcze w niedzielę, po pozytywnym wyniku testu u leśnika, minister udał się do szpitala zakaźnego. Już wtedy zaczynał kaszleć.

Zakażony to jeden z pracowników Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. Jak poinformował Onet, mężczyzna brał udział w spotkaniu zorganizowanym przez Kancelarię Prezydenta, które miało miejsce ponad tydzień temu. W trakcie spotkania omawiano wizytę prezydenta w rejonach spustoszonych przez wichurę w 2017 roku.

Po tym, jak test wykonany u jednego z pracowników wskazał wynik pozytywny, kwarantanną objęto również Szefa Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

To może Cię zainteresować:  Szkoły będą zamknięte aż do Wielkanocy? Minister edukacji nie pozostawia złudzeń.

Po pierwszych pokrzepiających informacjach o stanie zdrowia ministra środowiska, pojawiły się mniej optymistyczne wiadomości.

Minister Woś przyznał, że jego samopoczucie się pogorszyło.

– „Pytacie jak się czuję: gorzej. Ale wciąż zostaję w domu. Gdyby porównywać to wczoraj jak przy lekkim przeziębieniu, a dziś jak przy porządnej grypie.
Proszę o wyrozumiałość – nie mam siły na odp na telefony i prośby o wywiady.”

Przypomnijmy, iż po tym, jak u Michała Wosia stwierdzono zakażenie koronawirusem, uruchomiono procedury GIS, a badaniom podano wszystkich członków rządu, którzy mieli kontakt z Wosiem w czasie ostatniego posiedzenia gabinetu Mateusza Morawieckiego.

Dotychczas wszystkie testy wykonane u ministrów, dały wynik negatywny. Budynek siedziby Ministerstwa poddano dezynfekcji.

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
24
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz