Home Kategorie News Eurowizja 2020 odwołana ze względu na koronawirusa. Fani na całym świecie są załamani.
1.24K

Eurowizja 2020 odwołana ze względu na koronawirusa. Fani na całym świecie są załamani.

Epidemia koronawirusa wpływa na każdy aspekt życia. Wczoraj na oficjalnej stronie Eurowizji pojawił się post dotyczący organizacji tegorocznej imprezy.

Koronawirus zmienił życie ludzi na całym świecie. Wielu z nas panicznie bojąc się choroby postanowiło zrobić ogromne zakupy, aby ustrzec się przed koniecznością opuszczania domu.

Niestety nie brakuje też osób, które za nic mają zagrożenie i swoim zachowaniem wręcz prowokują chorobę.

Komitet organizacyjny Eurowizji, widząc jak wygląda sytuacja w Europie, podjął decyzję w sprawie tegorocznej edycji konkursu.

Na Facebooku pojawił się obszerny komunikat, z którego jasno wynika, że planowany na 12 maja 2020 roku półfinał konkursu nie odbędzie się. W oświadczeniu czytamy, że organizatorzy szukali innego sposobu na przeprowadzenie konkursu.

Niestety zwiększająca swój zasięg pandemia sprawiła, że nie ma możliwości bezpiecznie zorganizować wydarzenie. Już kilka tygodni temu pojawiały się plotki o możliwości zawieszenia konkursu, które wynikały z faktu, że wielu uczestników Eurowizji zawiesił swoje przygotowania m.in. nagrywanie pocztówek. Teraz doniesienia te zostały potwierdzone przez organizatorów.

– „Z przykrością ogłaszamy, że Konkurs Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie został anulowany. Przez ostatnie tygodnie rozważaliśmy kilka rozwiązań, które umożliwiłyby organizację konkursu. Niestety, z powodu rozpowszechniania się wirusa COVID-19 w Europie, musieliśmy podjąć trudną decyzję, że niemożliwym jest kontynuowanie przygotowań zgodnie z planem. Jesteśmy dumny, że nieprzerwanie od 64 lat udawało nam się jednoczyć publiczność. Podobnie jak milionom fanów na całym świecie, jest nam przykro, że tym razem nam się to nie uda. EBU będzie kontynuować rozmowy z telewizjami NPO, NOS i AVROTROS, a także miastem Rotterdam w temacie organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji w 2021 roku”

Decyzja o odwołaniu konkursu bardzo zasmuciła fanów oraz Alicję Szemplińską, która w tym roku została wybrana na reprezentantkę Polski. Podczas półfinału miała zaśpiewać piosenkę „Empires”. Na wieść o odwołaniu Eurowizji powiedziała jedynie:

To może Cię zainteresować:  18-latek z Ząbkowic Śląskich zabił siekierą rodziców i brata. Wiemy dlaczego to zrobił.

– „Bardzo mi przykro…”

Na razie nie wiadomo czy konkurs zostanie przeniesiony na przyszły rok. Organizatorzy poinformowali, że będą negocjować z Grupą Referencyjną EBU i krajowymi nadawcami publicznymi wszelkie szczegóły.

Odrzucono pomysł rozegrania konkursu bez udziału publiczności ze względu na chęć zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców i osób pracujących przy organizacji widowiska. Jednym z proponowanych scenariuszy było wyemitowanie występów nagranych przez poszczególnych uczestników w lokalnych studiach telewizyjnych, jednak został odrzucony, ponieważ:

– „Istotą Konkursu Piosenki Eurowizji jest spotkanie wszystkich delegacji w jednym miejscu oraz zapewnienie artystom równych szans na występ na tej samej scenie.”

EBU jest zdania, że zdecydowanie się na inną formę konkursu byłoby „niezgodne z wartościami i tradycją imprezy”. Eurowizja nie jest jedyną imprezą, która została odwołana. Zdecydowano już o przesunięciu Euro 2020 na przyszły rok. Pod znakiem zapytania stoi też organizacja Festiwalu Filmowego w Cannes.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz