Home Kategorie News Chiny udzielą pomocy Polsce. Wyślą nam 20 tys. maseczek i 10 tys. testów na koronawirusa.

Chiny udzielą pomocy Polsce. Wyślą nam 20 tys. maseczek i 10 tys. testów na koronawirusa.

Ambasador Chin w Polsce oficjalnie poinformował, że Chiny chcą pomóc nam w walce z koronawirusem i jego następstwami.

Przebywający w Polsce chiński ambasador Liu Guangyuan na początku marca wydał oświadczenie. Zawarto w nim informacje o tym, jak chiński rząd walczy z pandemią koronawirusa, a także wymieniono konkretne działania:

„Rząd chiński przywiązuję wielką wagę do obecnej epidemii. Przewodniczacy Xi Jinping osobiście przewodniczy i kieruje rygorystycznymi działaniami zapobiegawczymi. W całym kraju mobilizuje siły do walki z epidemią, które dokładają wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo dla życia i zdrowia ludzi, zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się epidemii i stworzyć wspólną linię ochrony zapewniająca międzynarodowe bezpieczeństwo zdrowia publicznego.

Począwszy od 23 stycznia czasowo został wstrzymany transport publiczny w rejonie Wuhan, czasowo zamknięto połączenia lotnicze i kolejowe. Stosując się do zasad wczesnego wykrywania, diagnoz i kwarantanny, pacjenci natychmiast byli poddawani badaniom i leczeni, personel medyczny z całego kraju cały czas spieszy z pomocą dla Wuhan, a na terenie miasta w trybie pilnym utworzono nowe szpitale specjalistyczne”

Ambasador podziękował też Polsce i Polakom za chęci pomocy oraz wyraz współczucia, które docierały do ambasady. Rząd naszego kraju także wyraził chęć pomocy Chinom.

– „Rząd polski oraz przedstawiciele różnych środowisk licznie wyrażają chęć pomocy i wspierają Chiny w walce z wirusem. Jak mówi polskie przysłowie: „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”, Polacy w pełni uosabiają to przesłanie, wyrażając przyjaźń względem obywateli Chin, za co strona chińska serdecznie dziękuje.”

Jako pierwsza o chęci pomocy ze strony Chin poinformowała Rzeczypospolita. 16 marca Liu Guangyuan złożył pismo do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Zawiera on potwierdzenie, że rząd Chiński chce wspomóc Polskę w walce z koronawirusem. Dziennik zacytował fragment dokumentu, który został przekazany przez ambasadora:

To może Cię zainteresować:  Nieszczęśliwy wypadek w Warszawie. Młody mężczyzna spadł z mostu do Wisły.

– „Strona chińska nigdy nie zapomni o pomocnej dłoni wyciągniętej przez rząd polski i Polaków w stronę Chin, gdy te walczyły z epidemią. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Zapewnia też, że „Chiny są gotowe stanąć ramię w ramię z Polakami.”

Chińczycy chcą nam przekazać m.in. odzież ochroną w postaci gogli, strojów czy ochraniaczy na obuwie, a także testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. Nie podano jednak kiedy należy się spodziewać takiej pomocy. Trudno jednak nie wierzyć w te rewelacje, bowiem taką pomoc otrzymały już Włochy. Kilka dni temu przybyli tam chińscy specjaliści oraz 30 ton sprzętu medycznego z Państwa Środka.

Znane są już konkretne liczby, które robią wrażenie. Z Chin do polski trafi 10 tys. testów wykrywających COVID-19, 20 tys. maseczek N-95, zgodnych ze specyfikacją i standardami UE, 5 tys. kombinezonów ochronnych, 5 tys. gogli medycznych, 10 tys. jednorazowych rękawiczek medycznych oraz 10 tys. okryć na buty.

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz