Home Kategorie News Dziennikarze dotarli do tajnego raportu rządowego. „Epidemia doprowadzi do hospitalizacji 7,9 mln osób”.
29.53K

Dziennikarze dotarli do tajnego raportu rządowego. „Epidemia doprowadzi do hospitalizacji 7,9 mln osób”.

Dziennikarze opublikowali treść rządowego raportu o koronawirusie. Dane zawarte w dokumencie nie są optymistyczne i przewidują najgorsze.

Dziennikarze „The Guardian” dotarli rzekomo do tajnego rządowego raportu, który potwierdza pomysł zarażenia około 60% ludzi w Wielkiej Brytanii. Według dokumentu epidemia koronawirusa na Wyspach potrwa do następnej wiosny i może doprowadzić do hospitalizacji 7,9 mln osób. Dane zawarto w tajnej odprawie dla Public Health England, która skierowana była do wyższych urzędników NHS. Jak powiedział Paul Hunter, profesor medyczny na University of East England:

– „Opinia publiczna musi usłyszeć, że może to trwać 12 miesięcy, ludzie będą naprawdę tym zmartwieni i przerażeni. Rok jest całkowicie możliwy. Ale ta liczba nie jest dobrze doceniana ani rozumiana.
Myślę, że liczba zachorowań spadnie latem, pod koniec czerwca, ale wróci w listopadzie, tak jak zwykła grypa sezonowa. Myślę, że będzie to trwało wiecznie, ale wraz z upływem czasu będzie mniej dotkliwe, wraz z narastaniem odporności.”

Dziennikarze zacytowali dokument w którym znalazło się następujące zdanie:

– „Oczekuje się, że aż 80% populacji zostanie zarażonych Covid-19. Nastąpi to w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a nawet 15% (7,9 miliona osób) może wymagać hospitalizacji.”

Według wspomnianego dokumentu brytyjska ochrona zdrowia nie jest w stanie poradzić sobie z dużą liczbą pacjentów z objawami koronawirusa. Problemem są same badania, ponieważ laboratoria „znajdują się pod znaczną presją popytu na ich usługi”.

Odtąd wyłącznie poważnie chorzy, przebywający w szpitalu i osoby przebywające w domach opieki i więzieniach mogą liczyć na pomoc. Usługi testowe są tak obciążone, że nawet personel NHS nie zostanie przebadany, mimo ich kluczowej roli i ryzyka przeniesienia koronawirusa na pacjentów.

Kurs online: Zarządzania z MEN
Kurs online: Zarządzania z MEN
79,00 zł
299,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi z zaświadczeniem MEN za 79 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
13
Ha ha
Ha ha
15
Wow
Wow
12
Smutny
Smutny
24
Zły
Zły
15

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz