Home Kategorie Ludzie Witold Sadowy, najstarszy aktor w Polsce, w wieku 100 lat, przyznał się, że jest gejem. Zrobił to na antenie TVP.

Witold Sadowy, najstarszy aktor w Polsce, w wieku 100 lat, przyznał się, że jest gejem. Zrobił to na antenie TVP.

Witold Sadowy 7 stycznia świętował 100 urodziny. Z tej okazji ujawnił w reportażu wyemitowanym w TVP Kultura, że jest homoseksualistą.

Witold Sadowy to najstarszy żyjący w Polsce aktor. Chociaż 7 stycznia obchodził swoje setne urodziny, nadal jest aktywny zawodowo. Pisze felietony dla „Gazety Wyborczej” i tygodnika „Życie na gorąco”. Ma na koncie cztery książki. Najnowsza wydana została w 2009 roku.

W autobiografii aktora, pt. „Czas, który minął” znajdują się barwne opisy życia artystycznego przedwojennej stolicy oraz wspomnienia z trudnych czasów okupacji, socjalizmu i przemian ustrojowych.

Sadowy zadebiutował tuż po II Wojnie Światowej, 8 maja 1945 roku w sztuce „Burmistrz Stylmondu” w Teatrze Miasta Stołecznego Warszawy na Pradze. Od lat 80. łączył pracę w teatrze z pisaniem felietonów do warszawskich gazet, między innymi nieistniejących już: „Expressu Wieczornego” i „ Życia Warszawy”. Był także korespondentem wydawanego w Nowym Jorku „Nowego Dziennika”.

To może Cię zainteresować:  Dziecko umierało, lecz gdy pielęgniarka położyła obok jej siostrę bliźniaczkę, stało się coś wyjątkowego

W autobiograficznej książce aktora zabrakło pewnej informacji. Nie jest tajemnicą, że Sadowy nigdy nie założył rodziny, jednak on sam nie wspominał o przyczynach takiej decyzji. Aż do teraz. Na „coming out” zdobył się dopiero niedawno, w reportażu na temat swojego życia i twórczości, wyemitowanego w TVP Kultura. Swoją drogą, nie mógł sobie znaleźć lepszej stacji na takie wyznanie…W wywiadzie zaskoczył dziennikarkę następującą wypowiedzią:

– „Nie ożeniłem się, nie miałem dzieci i właściwie żałuję. Urodziłem się inny. Jestem gejem.”

Odwagi Sadowemu pogratulował dwumiesięcznik LGBTQ wydawany przez Kampanię Przeciw Homofobii. Na Facebooku pojawił się taki wpis:

– „W tym ponurym czasie mamy dla Was prawdziwie niecodzienną, pozytywną wiadomość.
Coming out w wieku 100 lat !!! zrobił właśnie aktor i publicysta Witold Sadowy.”

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz