Home Kategorie Poruszające 3-latek usłyszał: „Obrzydlistwo powinno się izolować. Gdybym miał takie dziecko, to bym je zabił.”

3-latek usłyszał: „Obrzydlistwo powinno się izolować. Gdybym miał takie dziecko, to bym je zabił.”

3-latek został wyśmiany dlatego, że jest rudy. Chłopiec ma trzech braci, ale jako jedyny z rodzeństwa odziedziczył kolor włosów po mamie.

Jego historia pokazuje, że szczerość jest bardzo ważna, ale kiedy zmienia się w okrucieństwo, potrafi zostawić rany, które goją się całe życie.

Jeśli zaczniemy czytać komentarze w jakiejkolwiek dyskusji w mediach społecznościowych, niezależnie od tematyki, z pewnością bez trudu odnajdziemy jedną rzecz – bardzo krytyczny, często wulgarny i chamski komentarz, którego autor tłumaczy się tak: „przecież mam prawo do tego, aby wyrazić swoje zdanie”.

Wolność słowa i wyrażania swoich myśli, u niektórych przybiera bardzo brutalną formę, którą z łatwością udaje nam się usprawiedliwić. Ale tylko wtedy, gdy okrucieństwo nie dotyczy nas samych bezpośrednio.

Skoro taki schemat działa u dorosłych, dlaczego miałoby być inaczej u dzieci?

Lauren od początku bardzo starała się, aby jej syn nie miał problemów z tym, że jest rudy. Wiedziała, że zaszczepienie w nim poczucia wyjątkowości i dumy nie będzie łatwe. Dziecko odziedziczyło włosy po niej, a Lauren dobrze pamiętała, jak to jest dorastać z rudymi włosami.

Chciała uchronić Noah przed tym, co spotykało ją w przeszłości.

Niestety, starania Lauren przynosiły efekty, ale tylko do czasu. Konkretnie do momentu, w którym kobieta i jej 3-letni synek, spotkali w autobusie pewnego 13-latka.

Nastolatek zaczął się naigrawać z włosów Noah. Gdy Lauren próbowała go ignorować, ona i synek usłyszeli z ust chłopca taki komentarz:

– „Takie obrzydlistwo powinno się izolować. Powinna go zabrać opieka społeczna.”

Chłopiec powiedział też do swojego kolegi:

To może Cię zainteresować:  Matka publikuje zdjęcie swojego ciążowego brzucha. Niedługo potem zostaje aresztowana.

– „Nienawidziłbym mojego dziecka, gdyby było rude. Gdybym miał takie dziecko, to bym je zabił.”

Noah ma tylko 3 lata, ale szybko zrozumiał, że te okrutne słowa dotyczyły jego…

Noah ma starszego braciszka, który jest blondynem. Po tym, co wydarzyło się w autobusie, chłopiec zapytał Charliego, czemu ma tak okropne włosy, podczas gdy on jest blondynem.

Charlie odpowiedział, że włosy braciszka nie są okropne, są piękne.

Tę historię opublikowała w social mediach mama chłopców.

– „Nie przestawał mnie pytać o to, dlaczego ludzie nie lubią jego włosów. Zapytał, czy mogłabym zmienić jego włosy tak, żeby ludzie zaczęli je lubić. Czuję, jak łamie mi się serce, za każdym razem, kiedy o to pyta” – wyznała Lauren.

Post kobiety rozszedł się w sieci w ekspresowym tempie.

Ludzie piszą miłe słowa. Porównują 3-latka do Eda Sheerana czy księcia Harry’ego. Rodzice dodają zdjęcia swoich rudowłosych dzieci, podkreślając, że są one wyjątkowe.

– „Kiedy czytałam mu te wszystkie miłe słowa, jego wyraz twarzy był bezcenny” – napisała kobieta.

Ale czy Noah łatwo zapomni słowa, które usłyszał od starszych dzieci?

Matka chłopca interweniowała w szkole nastolatka, domagając się osobistych przeprosin dla chłopca. Ale Lauren nie ma złudzeń – takie historie będą się powtarzać.

Fakt, że kolor włosów 3-letniego dziecka mógł spowodować tak okrutne słowa od nastolatków, a więc starszych, wydawałoby się, że świadomych już swojego zachowania chłopców, jest przerażający…

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
25

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz