Home Kategorie Zdrowie Istnieją pozytywne aspekty epidemii koronawirusa. Oto 10 rzeczy, które poprawią wam nastrój.

Istnieją pozytywne aspekty epidemii koronawirusa. Oto 10 rzeczy, które poprawią wam nastrój.

Zdawać by się mogło, że epidemia koronawirusa to ogromne nieszczęście, z którym zmaga się cały świat. Aby się nie dołować, poszukaliśmy dla was rzeczy, które idą ku lepszemu.

Niektóre teorie mówią o tym, że koronawirus to kara za grzechy. Chociaż wszyscy bez wyjątku mamy na koncie jakieś przewinienia i moglibyśmy z tego względu odczuwać strach przed chorobą, to jednak większość z nas nie zostanie zakażona koronawirusem.

#1. Raczej nie zachorujesz

Nawet w krajach najmocniej dotkniętych przez epidemię nadal większość ludzi jest zdrowa. Prognozy mówią o tym, że prawdopodobne jest, iż niebawem nawet 70% ludzkości będzie zakażone wirusem lub innymi grypopodobnymi chorobami, ale dzięki profilaktyce jest szansa na ograniczenie niebezpieczeństwa i rozłożenie w czasie potencjalnych zachorowań.

#2. Choroba nie oznacza śmierci

Zakażenie koronawirusem nie jest równoznaczne ze śmiercią. Wiele osób przechodzi COVID-19 w sposób łagodny lub nawet bezobjawowy. 80% przypadków wykazuje lekki przebieg choroby.

#3. Niska śmiertelność

Nawet ciężki przebieg choroby nie oznacza śmierci pacjenta. Statystycznie śmiertelność koronawirusa jest niska.

To może Cię zainteresować:  Pielęgniarka apeluje: długie paznokcie i tipsy zwiększają ryzyko zakażenia.

#4. Wzmocnienie odporności

Pod wpływem zakażenia koronawirusem organizm wytworzy nowe przeciwciała. Niestety, odnotowuje się przypadki powtórnych zakażeń, ale są one zaledwie promilem ogółu.

#5. Kiedyś powstanie szczepionka

Naukowcy z całego świata ciężko pracują nad szczepionką, a postęp ich prac jest wręcz imponujący. Już teraz pierwsze szczepionki są testowane.

#6. Leki na malarię i HIV pomagają zwalczyć chorobę

Potwierdzono, że leki stosowane dotąd w leczeniu zakażeń HIV i malarią są pomocne w zwalczaniu Covid-19. Co więcej, niedawno opublikowano badania wskazujące, których substancji należy unikać, aby skrócić czas trwania potencjalnej choroby.

#7. Naukowcy są blisko odkrycia skutecznej substancji

Już wkrótce może nastąpić przełomowe odkrycie, które zatrzyma epidemię koronawirusa. Naukowcy są już blisko i udało im się ustalić, że pewne białko naturalnie występujące w ciele człowieka jest w stanie zatrzymać koronawirusa.

#8. Wiele krajów odnosi sukcesy w walce z koronawirusem

Dotychczas wiele krajów zdołało pokonać chorobę i wdrożyć skuteczne działania. Do tej grupy zaliczyć można np. Tajwan, który jak początkowo sądzono, będzie drugim po Chinach centrum epidemii. W rzeczywistości, w kraju tym odnotowano tylko 47 zachorowań.

To może Cię zainteresować:  Skuteczny, domowy sposób na migrenę. Ten składnik jest w Twojej kuchni!

#9. Powstaną nowe procedury, które ochronią nas w przyszłości

Procedury, które obecnie zostały wdrożone w życie w przyszłości mogą przynieść wiele korzyści. W przypadku kolejnych epidemii ludzie będą wiedzieli i rozumieli jak należy postępować, aby uchronić się przed chorobą.

#10. Wzrost świadomości i konieczność przestrzegania higieny

Ludzie nareszcie nauczyli się prawidłowo dbać o higienę i utrzymywać należytą czystość. Jeżeli wyuczone w czasie obecnie trwającej epidemii nawyki staną się dla wszystkich normą, to istnieje szansa na zmniejszenie ilości wszelkich chorób zakaźnych nawet o 50%!

Kursy Excel Online
Kursy Excel Online
49,00 zł
179,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Nielimitowany dostęp do kursów Excel online z certyfikatem od 49 zł w Turboexcel

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
7
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz