Home Kategorie Ludzie Wałęsa „bankrutuje” przez koronawirusa. „Emerytury mam 6 tys., a żona wydaje 7 tys.”
18.24K

Wałęsa „bankrutuje” przez koronawirusa. „Emerytury mam 6 tys., a żona wydaje 7 tys.”

Lech Wałęsa wyznał, że nie obawia się koronawirusa, bo uważa, że „na coś trzeba umrzeć”. Były prezydent ma jednak inne obawy związane z pandemią.

Wałęsa nie czuje lęku przed chorobą, ale ma inne zmartwienia związane z planowanymi podróżami. Narzeka, że odwołanie lotów wiąże się ze stratami finansowymi.

– „Miałem wiele wyjazdów zaplanowanych. Miałem lecieć do Włoch, Niemiec, USA i w inne miejsca i to mi wszystko padło niestety… I bankrutuję teraz. Bo ja dostaję 6 tys. zł emerytury, a żona wydaje co miesiąc 7 tysięcy…”

Jak wyznaje Wałęsa, jego głównym źródłem dochodu są honoraria za wygłaszane na świecie wykłady. Stawki za przemówienia wahają się od 10 do 100 tys. euro. Zamknięcie granic spowodowane epidemią koronawirusa sprawiło, że wiele z nich zostało odwołanych.

To może Cię zainteresować:  Handel w niedzielę przywrócony? Być może już w tym tygodniu. To odpowiedź rządu na koronawirusa.

– „Ja mam 6 tys. zł prezydenckiej emerytury i za tyle nie dam rady się utrzymać, bo moja żona Danuta wydaje 7 tysięcy miesięcznie. Muszę zarobić przecież na utrzymanie siebie i żony. A za friko robił nie będę przecież, ja już za friko robiłem przed 1989 rokiem.”

Wałęsa zauważa, że posiadanie dużej rodziny wiąże się z wieloma wydatkami. Narzeka, że wciąż ktoś zgłasza się do niego z prośbą o wsparcie finansowe.

– „A jaki mam wybór? Gnębią moją rodzinę przecież.”

Pomimo epidemii koronawirusa, Lecha Wałęsa nie przestaje pracować. Przyznaje, że nie chciałby umrzeć z powodu covid-19.

– „Nie wzmacniam żadnej odporności, bo po co? W tym wieku? Mam 77 lat… Trzeba na coś umrzeć, ale wolałbym umrzeć na placu boju, a nie na koronawirusa.”

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
44
Wow
Wow
7
Smutny
Smutny
67
Zły
Zły
167

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz