Home Kategorie Poruszające Nie żyje 11-letnia dziewczynka. Zmarła przez pastę do zębów, którą polecił jej dentysta.

Nie żyje 11-letnia dziewczynka. Zmarła przez pastę do zębów, którą polecił jej dentysta.

11-latka zmarła przez pastę do zębów. Specjalistyczną pastę, która miała wzmacniać szkliwo. Polecił ją dentysta.

Matce nawet przez myśl nie przeszło, że pasta może zawierać substancję, na którą uczulona była jej córka. Niestety po dwóch dniach walki o życie, 11-latka zmarła.

11-letnia Denise Saldate miała tak silną alergię, że każdy produkt nabiałowy mógł wywołać u niej wstrząs anafilaktyczny. Matka dziecka, Monique skrupulatnie sprawdzała skład każdego produktu, ale nie przyszło jej do głowy, że te substancje mogą znajdować się również w paście do zębów.

Wzmacniającą szkliwo MI Paste One polecił jej dentysta. Matka dziewczynki nie przeczytała ostrzeżenia, które producent zamieścił na opakowaniu, dlatego jej uwadze umknął fakt, że pasta zawiera pozyskiwany z mleka krowiego Recaldent. To zresztą nie jedyna pasta do zębów, zawierająca ten składnik. Można go znaleźć także w dostępnych w Polsce GC Tooth Mousse i GC MI Paste Plus. Niestety, w przypadku Denise pierwsze zastosowanie pasty okazało się tragiczne w skutkach.

To może Cię zainteresować:  Pies ze schroniska sądził, że właściciele wrócili, by zabrać go z powrotem. Niestety, prawda okazała się bolesna

W rozmowie z „Allercgic Living” Monique wspomina tę dramatyczną scenę:

– „Powiedziała: „Wydaje mi się, że mam reakcję alergiczną na pastę”. Kiedy kończyła to zdanie jej wargi już zdążyły zrobić się sine. Podniosłam ją i położyłam w moim łóżku. Pobiegłam do pokoju i krzyknęłam do drugiej córki, aby natychmiast zadzwoniła po pogotowie. Sama chwyciłam za EpiPen.”

Niestety zastrzyk z epinefryny nie przyniósł skutku. Dziewczynka nadal się dusiła. Gdy trafiła do szpitala, walczyła o życie przez dwa dni. Zmarła w wyniku silnej reakcji alergicznej.

Teraz Monique przestrzega innych rodziców, by nie popełnili jej błędu:

– „Czytajcie wszystko. Nie traćcie czujności tylko dlatego, że przez ostatnich kilka lat wszystko szło, jak z płatka. Nie możecie tracić czujności, nie możecie czuć zakłopotania, albo wstydzić się zapytać. Róbcie to tak długo, dopóki nie będziecie pewni, że wszystkie składniki są absolutnie bezpieczne. Jesteście adwokatami swoich dzieci.”

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
37
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz