Home Kategorie News Stan epidemii w Polsce. Największa fala zachorowań dopiero przed nami.
16.74K

Stan epidemii w Polsce. Największa fala zachorowań dopiero przed nami.

Stan epidemii w Polsce. Największa fala zachorowań dopiero przed nami.

Informacje o nowych zakażeniach dominują polskie media. Niestety z zapowiedzi wynika, że największa fala zachorowań dopiero przed nami.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia potwierdziło rekordowe 111 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. W niedzielę liczba zgonów wywołanych przez COVID-19 w kraju wzrosła do 7. Obecnie w Polsce mamy już 563 przypadki wirusa. Nie uspokaja minister Szumowski, który przewiduje gwałtowny wzrost liczby chorych.

W trakcie piątkowej konferencji prasowej premier i ministrowie edukacji oraz zdrowia poinformowali o kolejnych krokach, które podejmuje rząd w walce z epidemią koronawirusa. Łukasz Szumowski poinformował o podpisaniu rozporządzenia o stanie epidemii w Polsce, a premier przekazał decyzję o zawieszeniu zajęć w szkołach aż do Wielkanocy.

Minister Szumowski zapytany o to, kiedy powinniśmy spodziewać się spadku zachorowań i zmniejszenia restrykcji, nie miał dobrych wieści:

– „Będziemy mieli w najbliższych dniach tysiąc, dwa tysiące chorych. W ciągu kilkunastu dni to może być dziesięć tysięcy. Mówienie o efektach, kiedy to się skończy, jest tak naprawdę nieupoważnione i to całkowite gdybanie. Przygotowujemy się na te wysokie liczby. Na to, co nas czeka w najbliższych dniach, w najbliższym tygodniu, dwóch, kiedy tych pacjentów będzie bardzo, bardzo dużo. W dalszej perspektywie będziemy oceniali, jak epidemia wygląda w Polsce, jak na świecie” – mówił Łukasz Szumowski.

Liczba zakażeń i ofiar śmiertelnych na całym świecie zmienia się z minuty na minutę. Aktualne dane dotyczące pandemii koronawirusa można śledzić w serwisie Worldometer.

Termy Uniejów: basen, sauna
Termy Uniejów: basen, sauna
29,00 zł
97 dni
do końca oferty!
Bilet wstępu do strefy basenowej (od 29 zł) i strefy saun (od 41 zł) w Termach Uniejów

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
59
Zły
Zły
16

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz