Home Kategorie News PILNE: u zarażonych osób wystąpiły nowe objawy. Jakie?
102.08K

PILNE: u zarażonych osób wystąpiły nowe objawy. Jakie?

PILNE: u zarażonych osób wystąpiły nowe objawy. Jakie?

U części zarażonych pacjentów zaobserwowano identyczne objawy. Eksperci alarmują, że lekceważenie tego symptomu może być tragiczne w skutkach.

Nowe spostrzeżenia odnośnie koronawirusa przedstawił niemiecki wirusolog Hendrik Streeck. Naukowiec ujawnił, że istnieje jeszcze jeden objaw zarażenia, na który lekarze do tej pory nie zwracali uwagi.

Efektem ubocznym zarażenia koronawirusem jest niezdolność do odczuwania smaku i zapachu. W gronie osób, które doświadczyły tego objawu jest brytyjska minister Nadine Dorries. Polityk przyznała, że od czasu zarażenia nie potrafi odróżniać smaków i zapachów. Dorries zażartowała, że nie pije już herbaty, bo czuje wyłącznie temperaturę napoju.

To może Cię zainteresować:  Dramat na ulicach Warszawy. Dorota Gardias pokazała co dzieje się na Wilanowie podczas kwarantanny.

Mimo iż utrata smaku oraz węchu zdaje się być niegroźna, Streeck sądzi, że zlekceważenie tego objawu może tłumaczyć wysoki poziom umieralności pacjentów z Włoch. Lekarze bowiem zajmowali się głównie osobami w ciężkim stanie, przez co umknęła im większość chorych z łagodniejszymi objawami.

– „Jeśli przyjrzymy się wynikom badań, założymy, że 91 procent zarażonych doświadcza jedynie łagodnych lub umiarkowanych objawów. Włosi początkowo skupili się tylko na pozostałych dziewięciu 9 procentach” – cytuje wirusologa “Daily Mirror”.

Japońska uczta
Japońska uczta
39,99 zł
52,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Japońska uczta: zestaw sushi (39,99 zł) z zupami (54,99 zł) i więcej w Oto Sushi w Bydgoszczy (do -40%)

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
13
Wow
Wow
21
Smutny
Smutny
96
Zły
Zły
34

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz