Home Kategorie Ludzie Owsiak: WOŚP wydała 20 milionów na walkę z koronawirusem. Ogromne zamówienie sprzętu jest w drodze.

Owsiak: WOŚP wydała 20 milionów na walkę z koronawirusem. Ogromne zamówienie sprzętu jest w drodze.

Szef WOŚP potwierdził na Instagramie zamówienie 50 tys. kompletów ubrań i akcesoriów ochronnych dla personelu medycznego.

Zapowiada również zakup specjalistycznego urządzenia, które bardzo usprawni wykonywanie testów na koronawirusa. Do tej pory na walkę z pandemią WOŚP przeznaczyła 20 mln złotych.

Owsiak od początku uprzedzał, że z zakupem respiratorów będą problemy, bo jest to sprzęt obecnie rozchwytywany. Jak tłumaczył szef WOŚP, nawet w normalnych czasach na realizację większych zamówień trzeba czekać miesiącami, a co dopiero w trakcie pandemii.

Zapowiedział, że niezbędne rzeczy będą kupowane w miarę dostępności. Jak ujawnił w najnowszym wpisie na Facebooku, WOŚP na razie skupiła się na ochronie najbardziej niezbędnych osób, walczących na pierwszej linii frontu wojny z pandemią, czyli personelu medycznego:

– „Wczoraj Fundacja WOŚP zamówiła 50.000 Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB). Na pakiet składa się kombinezon, buty, panoramiczne gogle, rękawiczki, worek na odpady, czyli to, czego dzisiaj najbardziej potrzebują walczący z koronawirusem lekarze i personel medyczny. Ogrom ludzi pracuje teraz nad całą logistyką dostawy z Chin. Robimy wszystko, by dotarła ona do nas tak szybko, jak to tylko będzie możliwe, nie powinno to trwać dłużej niż kilkanaście dni. Fundacja WOŚP przeznaczyła na ten zakup blisko 16.000.000 złotych.”

Fundacja WOŚP podjęła się także koordynacji działań prywatnych darczyńców, którzy chcą finansowo wesprzeć walkę z pandemią:

To może Cię zainteresować:  Jerzy Owsiak pozywa TVP. Ostra odpowiedź na materiał o WOŚP.

– „Stworzyliśmy fundusz interwencyjny, wychodząc naprzeciw propozycjom bardzo wielu firm, które chciałyby wspomóc walkę z koronawirusem. W pierwszym szeregu stanęli nasi partnerzy, z którymi od wielu lat współpracujemy.”

Kolejną inwestycją będzie zakup urządzenia, które znacząco usprawni wykonywanie testów na obecność koronawirusa oraz uruchomienie od dzisiaj kolejnego laboratorium przeprowadzającego testy. Jak zameldował Jerzy Owsiak na Facebooku, do tej pory Fundacja WOŚP przeznaczyła 20 milionów złotych na walkę z pandemią.

Twoja reakcja?

Super
Super
17
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz