Home Kategorie Poruszające Ruszyła zbiórka na nowo narodzone dziecko zmarłej 27-latki. Miała sepsę i koronawirusa.

Ruszyła zbiórka na nowo narodzone dziecko zmarłej 27-latki. Miała sepsę i koronawirusa.

Ilość osób zarażonych koronawirusem w Polsce szybko wzrosła w ciągu ostatnich kilku dni. Choroba zbiera śmiertelne żniwo również wśród młodych osób.

Kilka dni temu w Łańcucie zmarła 27-letnia kobieta zakażona koronawirusem. Z początku zakładano, że główną przyczyną śmierci była właśnie choroba COVID-19. Później okazało się, że do zgonu doprowadziło ogólnoustrojowe zakażenie, które mogło być powikłaniem po zabiegu cesarskiego cięcia.

Dr Andrzej Cieślok, przedstawiciel szpitala w Łańcucie mówił:

– „Pacjentka trafiła do szpitala w 7 dni po zabiegu cięcia cesarskiego. W trzynastą dobę hospitalizacji z powodu stanu septycznego pacjentki, wymagała ona operacji chirurgicznego usunięcia stanu zakażenia. W 12-godzinę po zabiegu doszło do zatrzymania akcji serca. Próba resuscytacji nie powiodła się powodzenia w wyniku czego stwierdzono zgon.”

U pacjentki stwierdzono ciężką postać koronawirusa oraz sepsę, którą uznano za główną przyczynę śmierci.

Kobieta osierociła nowo narodzonego syna. W związku z tym, w internecie powstała zbiórka pieniędzy, mająca na celu wsparcie noworodka. Założyciel zrzutki napisał:

To może Cię zainteresować:  Przedszkolanki z Wrocławia znęcały się nad dziećmi. Kazały im zjadać własne wymiociny.

– „Leoś jest chłopcem, który tylko przez chwilę był z swoją mamą… Nic nie jest w stanie zwrócić Leosiowi mamy, ale jestem przekonana, że zebrane pieniądze ułatwią mu i jego tacie stawienie czoła problemom dnia codziennego.”

Jak wynika z opisu na stronie zbiórki, pacjentka była aplikantką adwokacką.

– „Emilia była aplikantką adwokacką (ORA Rzeszów), która była bardzo zaangażowana w swoją pracę, była sumienna, przyjazna, pomocna. Ciężko pogodzić się z tak nagłą stratą tej niesamowitej osoby. Jestem dumna, że mogłam być jej patronem i przyjaciółką…
Bardzo proszę o pomoc w tych bardzo trudnych dla ojca i dziecka chwilach.
adw. Monika Mazur – Widomska
adw. Piotr Widomski”

W Polsce obowiązuje obecnie stan epidemii, który wiąże się z wieloma ograniczeniami i zmianami w codziennym życiu. W miarę możliwości powinniśmy ograniczyć wyjścia z domu i bardziej niż zwykle dbać o higienę. Za złamanie kwarantanny grozi grzywna nawet 30,000 zł.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
14
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz