Home Kategorie News Włochy zarzucają Polsce utrudnianie walki z epidemią. Padają ostre oskarżenia.
36.09K

Włochy zarzucają Polsce utrudnianie walki z epidemią. Padają ostre oskarżenia.

Region Lacjum we Włoszech kupił z Polski 23 tys. maseczek. Transport został zatrzymany na granicy. Włosi oskarżają teraz Polskę o zaostrzenie epidemii w ich kraju i brak pomocy.

Włoski ambasador w UE ostro skrytykował w zeszłym tygodniu kraje Unii za to, że nie chciały pomóc Włochom. To państwo stoi w obliczu największego wybuchu koronawirusa w Europie. Zamiast tego to Chiny odpowiedziały na prośbę Włoch o pomoc w zakupie sprzętu medycznego.

– „Polska utrudnia nam walkę z epidemią” – podkreślili Włosi.

Na granicy utknęły 23 tys. maseczek, które Włosi kupili od Polski. Jak oświadczył szef wydziału do spraw służby zdrowia we władzach regionalnych, Alessio D’Amato, cytowany przez włoską agencję:

– „To coś poważnego i absurdalnego, że na odprawie celnej w Polsce zatrzymano 23 tysiące maseczek typu FFP2, kupionych przez region Lacjum. To niespotykanie poważny fakt, o którym natychmiast poinformowaliśmy krajową Obronę Cywilną.”

Jak przekazał przedstawiciel władz włoskiego regionu z siedzibą w Rzymie:

– „Proszę, aby zwrócono Lacjum sprzęt odebrany niesłusznie i dziękuję ambasadzie Włoch w Polsce i naszemu Ministerstwu Spraw Zagranicznych za natychmiastowe zainteresowanie.”

Zgodnie z zarządzeniem jeśli przedsiębiorca ma zamiar sprzedać sprzęt typu: gogle ochronne, kombinezony typu TYVEK, maski typu FFP2/FFP3, maseczki chirurgiczne, ochraniacze na buty, rękawiczki lateksowe, nitrylowe, środki do dezynfekcji rąk, powierzchni i pomieszczeń – ma obowiązek powiadomić o tym wojewodę. Ten może sprzeciwić się transakcji.

Kurs online: Specjalista rekrutacji
Kurs online: Specjalista rekrutacji
69,00 zł
149,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Specjalista ds. rekrutacji i selekcji personelu z MEN za 69 zł w P&M Management Group (zamiast 149 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
21
Zły
Zły
37

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz