Home Kategorie News Dziewiąta ofiara epidemii w Polsce. Nie żyje ksiądz.
6.36K

Dziewiąta ofiara epidemii w Polsce. Nie żyje ksiądz.

Dziewiąta ofiara epidemii w Polsce. Nie żyje ksiądz.

Diecezja zamojsko-lubaczowska poinformowała, że 24 marca o godzinie 5:30 w szpitalu w Puławach zmarł ks. Henryk Borzęcki. Ministerstwo potwierdziło, że przyczyną był koronawirus.

W Polsce na ten moment potwierdzono już 774 przypadków wirusa. Śmierć poniosło 9 osób.

– „Mamy 8 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że zmarła dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące” – poinformowało ministerstwo.

Ks. Henryk Borzęcki urodził się 20 lutego 1952 r. w Lubartowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 14 czerwca 1981 r. Był wikariuszem kolejno w parafiach w Józefowie, Dzierzkowicach, Wilkowie, Lublinie i Siedliszczach. Od 8 lutego 1991 r. był proboszczem parafii pw. matki Bożej Częstochowskiej w Białopolu.

Duchowny trafił do szpitala w Puławach w czwartek 19 marca. Od 16 marca przebywał na oddziale pulmonologicznym szpitala w Chełmie, gdzie trafił przez zapalenie płuc. Badania potwierdziły u niego zakażenie koronawirusem. Pojawiły się przypuszczenia, że ksiądz zaraził się od jednej z uczestniczek pogrzebu, który miał miejsce 9 marca. Kobieta niedawno wróciła z Włoch.

Tego dnia na terenie gminy proboszcz odprawił dwa pogrzeby. Kobieta została przebadana pod kątem koronawirusa. Zarażenia nie stwierdzono. Wynik ujemny mieli też bliscy kobiety.

Grudziądz: 3-4 noce z wyżywieniem – Boże Narodzenie
Grudziądz: 3-4 noce z wyżywieniem – Boże Narodzenie
649,00 zł
1 080,00 zł
20 dni
do końca oferty!
Grudziądz: 3-4 noce dla 2 osób lub rodziny z wyżywieniem HB i atrakcjami w Hotelu Rad – Boże Narodzenie

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz