Home Kategorie News Dziewiąta ofiara epidemii w Polsce. Nie żyje ksiądz.
6.31K

Dziewiąta ofiara epidemii w Polsce. Nie żyje ksiądz.

Dziewiąta ofiara epidemii w Polsce. Nie żyje ksiądz.

Diecezja zamojsko-lubaczowska poinformowała, że 24 marca o godzinie 5:30 w szpitalu w Puławach zmarł ks. Henryk Borzęcki. Ministerstwo potwierdziło, że przyczyną był koronawirus.

W Polsce na ten moment potwierdzono już 774 przypadków wirusa. Śmierć poniosło 9 osób.

– „Mamy 8 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że zmarła dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące” – poinformowało ministerstwo.

Ks. Henryk Borzęcki urodził się 20 lutego 1952 r. w Lubartowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 14 czerwca 1981 r. Był wikariuszem kolejno w parafiach w Józefowie, Dzierzkowicach, Wilkowie, Lublinie i Siedliszczach. Od 8 lutego 1991 r. był proboszczem parafii pw. matki Bożej Częstochowskiej w Białopolu.

Duchowny trafił do szpitala w Puławach w czwartek 19 marca. Od 16 marca przebywał na oddziale pulmonologicznym szpitala w Chełmie, gdzie trafił przez zapalenie płuc. Badania potwierdziły u niego zakażenie koronawirusem. Pojawiły się przypuszczenia, że ksiądz zaraził się od jednej z uczestniczek pogrzebu, który miał miejsce 9 marca. Kobieta niedawno wróciła z Włoch.

To może Cię zainteresować:  Jarosław Kaczyński zapowiedział, że powstanie nowe województwo.

Tego dnia na terenie gminy proboszcz odprawił dwa pogrzeby. Kobieta została przebadana pod kątem koronawirusa. Zarażenia nie stwierdzono. Wynik ujemny mieli też bliscy kobiety.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz