Home Kategorie Ludzie Robert Biedroń: Jarosław Kaczyński postradał zmysły.

Robert Biedroń: Jarosław Kaczyński postradał zmysły.

Robert Biedroń: Jarosław Kaczyński postradał zmysły.

Do osób przebywających na kwarantannie ma przyjść urna wyborcza. To pomysł Jarosława Kaczyńskiego, który nie chce przekładać wyborów prezydenckich.

Robert Biedroń twierdzi, że obecnie powinniśmy zająć się pomocą obywatelom Polski, a nie wyborami. Sam zawiesił swoją kampanię i bierze udział w spotkaniach, np. Rady Bezpieczeństwa.

Jak mówi, nie wyobraża sobie tysiąca osób, które będą narażone na potencjalne zarażenia koronawirusem. Jeśli będzie taka potrzeba, byłby w stanie zrezygnować z udziału w wyborach prezydenckich.

– „Jak słyszę Jarosława Kaczyńskiego i jego szaleńcze zapowiedzi, że wybory powinny odbyć się 10 maja, to pytam się, w jakim świecie ten facet żyje? Czy on wyszedł ze swojego mieszkania i nagle zobaczył inną rzeczywistość?” – mówił w „Onet Rano” Biedroń.

– „Ja widzę rzeczywistość, w której ludzie są poddawani kwarantannie, nie chodzą do pracy, a miasta opustoszały. W tej rzeczywistości Kaczyński chce przeprowadzać wybory, kiedy w praktyce nie ma kampanii wyborczej.”

W wywiadzie dla „Super Expressu” Robert Biedroń stwierdził:

To może Cię zainteresować:  Kobieta myśli, że urodzi pięcioraczki. W trakcie porodu lekarze ujawniają szokującą prawdę.

– „Kaczyński mówi jakby oszalał, jakby obudził się nagle po długim śnie zimowym, jakby nie kumał w ogóle co się dzieje w Polsce i na świecie.”

Inaczej uważa Jarosław Kaczyński, który uważa, że nie ma żadnych przeciwwskazań do zorganizowania wyborów:

– „Jestem przekonany, że w tej chwili nie ma żadnych przesłanek, do tego, by wprowadzić stan klęski żywiołowej, czyli ten najsłabszy ze stanów nadzwyczajnych, a tylko wtedy wybory mogą być odwołane. Pamiętajmy o tym ograniczeniu konstytucji. To nie jest tak, że my możemy powiedzieć: „odkładamy wybory, bo z jakichś względów uważamy, że tak należy zrobić”. Muszą być przesłanki konstytucyjne, tych przesłanek w tym momencie w moim najgłębszym przekonaniu nie ma i mam naprawdę nadzieję bardzo mocną, że nie będzie ich w ostatnim momencie przed 10 maja.”

Uważacie, że wybory powinny odbyć się normalnie?

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
23
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
10
Zły
Zły
135

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz