Home Kategorie News Akcja „Lot do domu” trwa. Do Polski wróciło już 25 tys. osób.
8.51K

Akcja „Lot do domu” trwa. Do Polski wróciło już 25 tys. osób.

Akcja „Lot do domu” trwa. Do Polski wróciło już 25 tys. osób.

Akcja „Lot do domu” to rządowa inicjatywa, która ma pomóc wrócić Polakom do kraju. Do tej pory za jej sprawą do Polski wróciło 29 tys. osób.

„Lot do domu” to odpowiedź na problemy tysięcy Polaków, którzy w czasie rozwijania się pandemii byli za granicą. W obecnej sytuacji masowo zawieszano międzynarodowe połączenia samolotowe i kolejowe, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Szacunkowo poza granicami kraju przebywa od 200 do nawet 400 tys. obywateli. Chęć powrotu zgłosiło 45 tys. osób.

Pierwsze samoloty wystartowały 15 marca i rozpoczęły masowe zwożenie Polaków do kraju.

Najwięcej pasażerów transportowanych jest z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, Hiszpanii oraz USA. W obecnym momencie do kraju powróciło prawie 29 tysięcy osób i LOT wykonał już ponad 211 rejsów. Rzecznik polskich linii lotniczych Michał Czernicki powiedział że nie wiadomo kiedy zakończy się akcja:

To może Cię zainteresować:  22-letni Jakub A. celowo upozorował gwałt Kristiny. „Zrobił to za pomocą tępego narzędzia”.

– „Chcemy, żeby jak najwięcej osób mogło wrócić do kraju, będziemy wykonywać te rejsy jak długo to tylko będzie możliwe operacyjnie i administracyjnie.”

Z początku bilety były płatne i mogły osiągać cenę nawet kilku tysięcy złotych. Jak informuje PAP, Polska dołączyła dzisiaj do unijnego mechanizmu, który zapewnia przewoźnikom zwrot kosztów podróży.

Do końca tygodnia zaplanowanych jest 40 rejsów w ramach akcji „Lot do domu”. Czy Wy lub wasi znajomi skorzystaliście?

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
22

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz