Home Wideo Hotelarz z Zakopanego: pomoc dla przedsiębiorców ze strony rządu starczy tylko na sznur.

Hotelarz z Zakopanego: pomoc dla przedsiębiorców ze strony rządu starczy tylko na sznur.

Hotelarz żąda zawieszenia samorządów, które nic nie robią w trakcie pandemii. Oskarża też rząd o nieudolne działania. Jego film szybko stał się hitem w sieci. Ma rację?

Pan Piotr Zygarski to właściciel hotelu PRL w Zakopanem oraz były samorządowiec. W nagraniu na Facebooku ostro atakuje zarówno lokalnych samorządowców, jak i rząd. Stwierdził, że lokalni politycy nie robią nic, aby pomóc przedsiębiorcom.

– „Gdzie są uchwały zwalniające przedsiębiorców z podatku za nieruchomości i z czynszu za lokale, które są własnością gmin? Na co czekacie? Co wy robicie?”

Pan Piotr dzieli się też obawami dotyczącymi wypłacalności małych przedsiębiorstw, które nie będą mogły płacić swoim pracownikom. Zaznacza też, że wszelka pomoc ze strony państwa będzie niewystarczająca, aby w pełni pomóc pracodawcom i pracownikom.

Żąda, aby zwolniono małe lokalne przedsiębiorstwa ze wszelkich opłat za prąd, wodę, gaz oraz z podatku od nieruchomości.

Uważa, że zamiast zwalniać pracowników urzędów do pracy zdalnej w domach, powinno się zwołać rady, które mają działać. Zarzucił także Wojskom Obrony Terytorialnej nieudolne działania, a raczej ich brak w obliczu powszechnej pandemii. Nie ukrywa, że ma zamiar podjąć działania, gdy cały kryzys przeminie:

– „Pamiętajcie dosięgnie was ręka sprawiedliwości. Będziemy wszyscy zakładać stowarzyszenia ludzi poszkodowanych przez koronawirusa. Ale nie przez koronawirusa jako takiego, tylko wy jesteście (samorządowcy przyp. red.), wy jesteście gorsi od koronawirusa. Bo nie robicie nic, siedzicie w domach i udajecie zdalne pracowanie, że niby wy macie nas będzie chronić!”

Nagranie pana Piotra wyświetlono prawie 2 mln razy. Portal Wirtualna Polska przeprowadził wywiad z hotelarzem. Stwierdził, że działania rządu to kpina.

– „Gdzie są uchwały zwalniające przedsiębiorców z podatku za nieruchomości i z czynszu za lokale, które są własnością gmin? Na co czekacie? Co wy robicie? – pytał samorządowców.  Na spotkaniu miały paść propozycje pomocy państwa dla przedsiębiorców.
Ostatecznie przesunięto je na środę. Po jego zakończeniu, prezydent i premier zaprezentowali wstępne założenia „tarczy antykryzysowej”. – To jest kpina, zasłona dymna.”

Hotelarz mówi też, że zaproponowana pomoc od państwa może wystarczyć co najwyżej na sznur.

Zgadzacie się z panem Piotrem?

Przegląd, nabicie klimatyzacji
Przegląd, nabicie klimatyzacji
39,99 zł
30 dni
do końca oferty!
Odgrzybienie klimatyzacji metodą chemiczną za 39,99 zł i więcej opcji w serwisie InMoto w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz