Home Kategorie News Polski rząd wypuści 20 tysięcy skazańców z powodu koronawirusa.
20.43K

Polski rząd wypuści 20 tysięcy skazańców z powodu koronawirusa.

Polski rząd wypuści 20 tysięcy skazańców z powodu koronawirusa.

Polski rząd ma zamiar wypuścić 20 tys. skazańców ze względu na koronawirusa. Resort Zbigniewa Ziobry opracował już projekt ustawy. Skazani mają zostać objęci dozorem elektronicznym.

Ministerstwo Sprawiedliwości tak przestraszyło się możliwości wybuchu buntów w więzieniach, że na czas epidemii koronawirusa postanowiło zawiesić odbywanie kary 20 tysiącom skazańców.

Ci którzy odsiadują wyroki nie wyższe niż półtora roku, zostaną wypuszczeni na wolność i objęci dozorem elektronicznym. Więźniowie w starszym wieku skazani na kary wyższe niż 3 lata będą mogli ubiegać się o przerwę w odbywaniu kary na czas epidemii. Im służby również zamontują na nogach elektroniczne opaski.

To może Cię zainteresować:  Pierwsza Dama ma dostawać dożywotnią pensję. Kwota zszokowała niektórych.

Jak szacuje ministerstwo, ustawa, której projekt jest gotowy, obejmie około 20 tysięcy osób. Warto przypomnieć, że Polska to nie jedyny kraj, który zdecydował się na takie rozwiązanie.

Dwa tygodnie temu w Iranie również wypuszczono wielu więźniów ze względu na koronawirusa.

Na czas pandemii koronawirusa ograniczona zostanie praca sądów. Projekt ustawy zakłada ograniczenie wokand do najpilniejszych spraw, czyli głównie zasądzania aresztów oraz rozpraw dotyczących dzieci.

To może Cię zainteresować:  Koronawirus w Polsce 30 kwietnia. Liczba zakażonych zmalała.

Czasowo zostanie zawieszone rozpatrywanie spraw o mandaty drogowe, rozwodowe i majątkowe. Na decyzję czekają terminy o zasiedzenie, na odwołania i zażalenia. Być może ich bieg także będzie zmieniony.

Japońska uczta
Japońska uczta
39,99 zł
52,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Japońska uczta: zestaw sushi (39,99 zł) z zupami (54,99 zł) i więcej w Oto Sushi w Bydgoszczy (do -40%)

Twoja reakcja?

Super
Super
12
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
41

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz