Home Kategorie News Nareszcie dobre wieści! 101-letni Włoch został wyleczony.

Nareszcie dobre wieści! 101-letni Włoch został wyleczony.

Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa rzadko kiedy dochodzą do nas dobre wiadomości. Ostatnio jedna z nich nadeszła jednak z Włoch. Najstarszy pacjent chorujący na COVID-19 został wyleczony.

Pandemia najmocniej spośród europejskich państw dotknęła Włochy. Do tej pory odnotowano tam ponad 80 tys. przypadków, a ponad 8 tys. osób zmarło. Co prawda ilość nowych zakażeń od kilku dni zmniejsza się, ale wzrasta ilość ofiar śmiertelnych.

Na szczęście są też dobre wieści. Ponad 10 tys. osób uznano za zdrowe. Jedną z nich jest 101-letni mieszkaniec Rimini na północy Włoch.

To może Cię zainteresować:  WHO zmienia zalecenia dotyczące noszenia maseczek ochronnych. To efekt najnowszych badań.

Seniorzy to grupa najbardziej narażona na powikłania powodowane przez koronawirusa. Ze względu na wiek oraz choroby współistniejące, ciężej przechodzą zakażenie niż osoby młodsze i w ogólnie lepszym stanie zdrowia. Tym większą otuchą napawają przypadki osób w zaawansowanym wieku, którym udało się wyjść z COVID-19.

Kilka dni temu włoskie media poinformowały z dumą o wyleczonej 95-latce z Modeny. Do niedawna była ona najstarszą pacjentką, której udało się zwalczyć chorobę. Obecnie jednak znajduje się na drugim miejscu, gdyż palmę pierwszeństwa odebrał jej 101-letni mieszkaniec Rimini.

W zeszłym tygodniu z objawami choroby trafił do szpitala. W środę został uznany za wyleczonego i wypisany do domu. Informację tę potwierdziła osobiście wiceburmistrz miasta Gloria Lisi:

To może Cię zainteresować:  Ta herbata rozpuści kamienie nerkowe, zabije komórki nowotworowe i oczyści wątrobę. Lepiej zapisz ten przepis.

– „101-letni mieszkaniec Rimini, na północy Włoch, został wyleczony z koronawirusa i wrócił do domu.”

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz