Home Kategorie Życie Mężczyzna złamał kwarantannę. Skończyło się tragedią – zjadł go krokodyl.
5.91K

Mężczyzna złamał kwarantannę. Skończyło się tragedią – zjadł go krokodyl.

Za złamanie kwarantanny czekają nas różne kary, zależne od kraju. W Rwandzie, ucieczka z kwarantanny zakończyła się tragedią.

W czasach pandemii koronawirusa, wiele krajów wprowadziło wysokie kary za łamanie zasad kwarantanny, mające zniechęcać ludzi do opuszczania domów i narażanie siebie oraz innych.

We Włoszech na przykład obecnie można pójść za to do więzienia nawet na 5 lat.

W Polsce z kolei obowiązują mandaty, których wysokość została zwiększona z 5 do 30 tys. zł.

We Francji za opuszczanie domu bez konieczności można zapłacić karę minimum 135 euro, a jeśli ktoś zostanie złapany po raz trzeci, może pójść do więzienia nawet na pół roku.

W Rwandzie, gdzie do tej pory odnotowano 40 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem, rząd także zabronił wychodzenia z domu. Jak ujawnia BBC, złamanie zasad kwarantanny z zasady kończy się tragicznie.

Mieszkańcom Rwandy wolno opuszczać domy wyłącznie, aby odebrać zakupy lub iść do lekarza. Niestety w tak biednym kraju, wielu mieszkańców nie stać na robienie zakupów w sklepach. Niektórzy żywią się tym, co oferuje Matka Natura. Niestety ta udowodniła właśnie, że potrafi stanowczo karać za złamanie zasad kwarantanny.

Jak donosi BBC, mieszkaniec Rwandy zdecydował się złamać polecenie władz i wybrał się na ryby nad rzekę Nyabarongo. Skończył tragicznie, w paszczach krokodyli. Równie bezwzględni okazali się jednak funkcjonariusze miejscowej policji.

Władze Rwandy bez żadnych wyrzutów sumienia poinformowały świat o tym, że dwaj inni mężczyźni też zapłacili życiem za wyjście z domu, z tą różnicą, że nie zostali pożarci przez dzikie zwierzęta tylko zastrzeleni przez policjantów. Urzędnicy z dumą podkreślili, że potrafią skutecznie egzekwować polecenia władz.

eKurs: Java + SQL
eKurs: Java + SQL
29,00 zł
99,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: pakiet kursów online Java + SQL z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
11
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz