Home Kategorie Porady Pielęgniarka apeluje: długie paznokcie i tipsy zwiększają ryzyko zakażenia.

Pielęgniarka apeluje: długie paznokcie i tipsy zwiększają ryzyko zakażenia.

Obcinanie paznokci zmniejsza ryzyko zakażenia koronawirusem? Wiele osób koncentruje się na odpowiednim myciu rąk, zapominając, że długie paznokcie lub ich obgryzanie to prosta droga do zakażenia.

Nawet jeśli przestrzegasz zasad higieny, regularnie i poprawnie myjesz dłonie lub używasz żelu antybakteryjnego, twoje paznokcie cały czas dotykają różnych powierzchni.

Jak czytamy na dailymail.co.uk, jedna z pielęgniarek mówi:

– „Wśród wszystkich instrukcji, dotyczących poprawnego mycia rąk (..) nie widziałam, aby ktokolwiek zauważył, że nie można właściwie umyć rąk, jeśli paznokcie są zbyt długie.”

Dlatego oprócz zachowania odpowiedniej higieny rąk, ważna jest też higiena paznokci. Kobiety powinny pamiętać, że zarazki mogą utrzymywać się też na lakierze.

Co znaczy, że paznokcie są już „za długie” i mogą zwiększać ryzyko zakażenia koronawirusem?

– „Jeśli nie możesz przyłożyć ręki do drugiej dłoni, ponieważ paznokcie tworzą dystans, to oznacza, że twoje paznokcie są zbyt długie, by móc je prawidłowo umyć. Chyba że za każdym razem czyścisz je przy pomocy specjalnego pędzelka” – wyjaśnia pielęgniarka.

To może Cię zainteresować:  Zbliża się sezon przeziębień. Ten napój działa przeciwwirusowo i wzmocni Twój układ odpornościowy.

Apeluje też, aby w czasach epidemii pamiętać o regularnym obcinaniu paznokci. To bardzo ważny środek prewencyjny. Nawet, jeśli pamiętasz o tym, że nie powinieneś dotykać twarzy czy ust, możesz to przecież zrobić machinalnie.

Bakterie, wirusy, brud, zanieczyszczenia – to wszystko regularnie gromadzi się pod twoimi paznokciami.

Dlatego osoby, które regularnie obgryzają paznokcie, mogą same zwiększać ryzyko zakażenia! Dla większości ten nałóg jest sposobem na rozładowanie stresu, którego przecież ostatnio nam wszystkim nie brakuje.

Jeśli należysz do osób, które nałogowo obgryzają paznokcie, zagrożenie związane z koronawirusem powinno być podwójnie mocnym argumentem do tego, by z tym zerwać!

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz